Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal BeeSee
 - 20 Květen, 2014, 12:38:42
     Už desátá (bouchnout šampáňa, komiksáci!) kniha Živých mrtvých se právě vyloupla na knižní pulty!
Čtenář jako vždy dostane pořádnou porci toho, po čem v této sérii prahne a proč si jí oblíbil. Jasně, i samotní vydavatelé se dali v nějakém rozhovoru slyšet, že prodeji této komiksové série výrazně napomohl televizní seriál a zvláště pak jeho uvedení na tuzemském televizním kanále. My, kteří jsme se s touto parádně napsanou zombie apokalypsou seznámili již mnohem dříve, si můžeme jen potutelně mnout vousy a přát The Walking Dead scénáristy Roberta Kirkmana zasloužený úspěch.

Desátá kniha je opravdovou mlskou pro všechny fanoušky Živých mrtvých. Příznačně se jmenuje Čím se stáváme a Robert Kirkman v ní předvádí přesně to, proč je tento komiks (už nejen on, že) ceněný mnohem více než všechny podobné žánrové věci. Scénárista s důmyslností zkušeného lišáka rozvadí psychologii jednotlivých postav a brodí se jejich pohnutkami a jednáním. Svět se naprosto změnil a pro dobré lidi se srdcem na dlani tady už není místo. Všichni, kteří byli dobrosrdeční a mírumilovní teď chodí houpavou chůzí, od huby jim kape množství slin a něco si podivně huhlají. Jejich maso zahnívá a jediné co je drží na nohou je touha po čerstvé flákotě, těch, kteří ještě neskončili jako oni. Ti co ještě zůstali lidmi se briskně musí přizpůsobit nové situaci, jinak jejich život přijde vniveč. Kolikráte máte jen sekundu na rozmyšlenou, aby jste zachránili život sobě nebo někomu vám blízkému. A samozřejmě tady nejsou jen slintající zombíci, ale také lidé, kteří se z nastalé situace světa rozhodli vytěžit maximum pro svůj prospěch. Z lidstva se pomalu stává zvěř a je jen na posledních závanech lidskosti jak k tomu kdo přistoupí. Čím se tedy v této situaci stáváme? Jedno je jisté, určitě nejsme takoví jako jsme byli předtím. Za pár měsíců se situace na planetě rapidně změnila a my jsme chtě nechtě nuceni se jí přizpůsobit. Jak dnes vypadá zásadový polda Rick? A jeho syn Carl? Dítě, které místo hraní si s kamarády je nuceno v zájmu přežití střílet zombíky mezi oči. Kluk, který přišel o svou mámu a maličkou sestřičku a jehož otec v nevalném psychickém rozpoložení hovoří do hluchého telefonu? Jak se asi cítí Maggie, která přišla o svou milovanou rodinu? Jaké to je jít do lesa a vybrat si strom? A jak na tohle může reagovat Glenn, který možná jako jediný získal více než ztratil? Michonne je zatím nejtajemnější ze všech, ale je jisté, že po všem co přežila, ani ona to nemá jednoduché. A nový muž na scéně, Abraham? V tom aby se čert vyznal... a samozřejmě jsem zdaleka nevyjmenoval všechny postavy, které z tohohle komiksu máme rádi. Kirkman si totiž nezahrává jen se svými postavami, ale především se čtenáři samotnými. Nechce být čitelný a stále chce překvapovat. A je vidět, že to ho setsakramentsky baví... a jeho čtenáře taky.

A co bude dál? Ti, kteří nečetli originální verzi, která stále ještě nekončí, ale je o mnoho dílu dál, jistě ví. Ti, kterým komiks v kombinaci s televizním seriálem udělal pořádnou díru do mozku, mohou jen zdánlivě tušit. Každý přišel o své blízké, někdo třeba ještě o ruku, jiný o nohu, třeba někomu bude chybět oko nebo se objeví ještě větší padouch než byl Guvernér. Všechno je jednoduše možné! Jisté taky je, že scénárista Robert Kirkman si s námi ještě pořádně pohraje a zombíci kreslíře Charlie Adlarda budou pořád vypadat, že jim chybí něco k zakousnutí. Taková je prostě doba...

Živí mrtví #10: Čím se stáváme
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2014

Recenze dílů 1-3
Recenze 4. dílu
Recenze 5. dílu
Recenze 6. dílu
Recenze 7. dílu
Recenze 8. dílu
Recenze 9. dílu


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal