Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal matrosh
 - 25 Prosinec, 2013, 12:19:09
      Na pultech se už rychlostí blesku objevil dvanáctý díl série Ultimate Spider-man a spol. Takže si pojďme říct něco ještě o tom jedenáctém. Čeká nás tady dokončení dějových linii Spider-manova souboje s doktorem Ockem i ukončení krátkého sólo příběhu mutanta Gambita.
      Tak především je nutno říct, že Spider-man tentokrát válí tak, že jeho část sešitu je snad poprvé lepší než ta X-menovská půlka. Prakticky celé dva sešity zabírá záverečná konfrontace s doktorem Octopussem a je nakreslená tak dynamicky, že čtenář si to opravdu užívá. Kromě akce nechybí ani pověstný Spider-manovský humor a dočkáme se i záverečné konfrontace mezi Spider-manem a Kravenem. Dojde i na nějaké to osobní drama v civilním životě Petra Parkera a všechno to do sebe moc hezky zapadá. Myslím, že tato část je zatím to nejlepší, co jsem v této sérii zatim mohli vidět a nezbývá než doufat, že toho bude jen víc a víc.
      Pokud jde o druhou půlku knihy, v první části nás čeká Gambitův hon na padouchy, přesně ve stylu rychlého postupu po gangsterské potravinové pyramidě ze spodu nahoru, tj. od běžných místních grázlů až k tomu co stojí na konci. Je to dynamické, akční a bylo by to opravdu skvělé, nebýt jedné věci, kterou jsem tady opravdu nezkousl. A to Pavlovského volný překlad Gambitových hlášek. Vím, že to rozhodně není na překlad nejjednodušší, protože jsem měl možnost tuto sérii číst i v angličtině a Gambitova podivná směs francouzštiny a jižanského slangu, není zrovna jednoduchá, ale zahrát to do outu typickým crwáckym přistupem  typu ,,namíchame brněnský hantec s nějakým blíže nespecifikovaným lokálním českým nářečím a přidáme špetku moderních slov" mě v tomto připadě vyloženě vytočil. Pak vám z toho vylezou patvary jako třeba ,,Proč vy všichni nelajkujete mutanty jako sem já? To fakt nekapíruju!" Tak to teda ne, prosím. Ultimate X-meni nejsou Lobo, ani nějaké krátké povidky v Crwi, kde se to dá překousnout. Ten příběh měl mít trochu tragický nádech a i Gambitova postava má dost blízko svým osudem k Wolverinovi nebo Beastovi a tento přístup k překladu to prostě zabil. Nechci tím říct, že by mi tento styl překladu vyloženě vadil, protože podobným způsobem už předtím něco překládal, ale do této série se to opravdu ani trochu nehodí a k té postavě už vůbec ne. Vím, že se Gambit bude objevovat i v regulérní řadě jako nový X-Man, takže bych tímto chtěl pana Pavlovského poprosit aby nedělal z mé oblíbené postavy svým překladem vidláckého cikána. To ať už radši mluví normálně s občasným francouzkým slovem. Třeba jako v kreslénem serialu X-Men, který se vysílal několikrát i na českých komerčních televizních stanících. Ale pojďme dál. Na závěr nás čeká zajímavý oneshot, který funguje jako krátká přestávka mezi dvěma velkými příběhy. Je podaný formou novinového článku. Sice to zní jako nuda, ale veřte mi, že není. Nemluvě o tom, že se opět shledáme s jedním starým známým.
      Takže kromě toho malého Faux pas s Gambitem je tento díl opět hodně povedený a pro ty, kteří tuto řadu čtou rozhodně zklamaním nebude.

Ultimate Spider-man 20: Live
Ultimate Spider-man 21: Hunted
Ultimate X-Men 14: You Always Remember Your First Love part 2
Ultimate X-Men 15: a Different World is Possible
Crew/2013


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal