Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal matrosh
 - 09 Listopad, 2013, 19:01:59
      Série Kůstek se nám pomalu ale jistě žene do finiše a na novém dílu je to opravdu hodně znát. Jeff Smith tentokrát přitvrdil.
      Obřad, který měl vyvolat k životu Pána kobylek, byl sice zaražen, ale léta dřímající sopka vybuchla tak ohromující silou, že celé údolí zmizelo v hromadě sopečného popela a prachu, které zakryli oblohu i slunce. Z lesů i vesniček zůstalo jen spáleniště. Moc temných sil je na vzestupu a celá zem je pokrytá přízračnými kruhy, které pohltili všechno. I duše lidí, co zde žili. Jsou to v podstatě neviditelné brány a ten kdo jimi projde, přijde o svou duši a ztratí se v nebytí. Zatímco se zbytky vesničanů, ukrývajících se v starobylém válečném opevnění Starcova jeskyně, připravují na boj s hordami krysáků, kteří se utábořili před jejich branami, malá skupinka Kůstků, vedená Trnkou a Babčou Ben se vydává do Atheie, královského města, které je pravděpodobně jejich poslední nadějí. Trnka sice má moc řádu Veni-Yan, která ji umožňuje přízračné kruhy vidět a obejít je, ale očividně ztrácí síly a něco se s ní děje. Cesta to nebude jednoduchá, protože i když se jim podaří vyhnout se všem hordám krysáků, kteří po nich v údolí pátrají a dokážou to přežít bez jídla a vody, pořád budou muset projít přes Tanen Gard, pohřebiště draků, odkud se ještě nikdo nikdy nedostal živý.
      Pátá kniha Kůstka (v originále 7. díl) je asi zatím tím nejtemnějším dílem, co u nás vyšel. I přesto, že se děj soustředí především na těžkou pouť z jednoho místa na druhé, jeho atmosféra na vás padne jako těžká černá deka. Inspirace Tolkienem je zde už zcela nepopíratelná, ale i přesto Jeff Smith Pána prstenů nekopíruje ani nevykrádá. Jeho postavy jsou tak originální jak to jen jde a na mnoha místech vybočují svým chováním z klasického klišé temných fantasy příběhů. Humoru sice ubylo, ale nezmizel úplně. Jeff Smith zdařile balancuje na tenké hraně a jeho příběh je díky tomu celkem nepředvídatelný.
      To stejné lze říct i o jeho kresbě, která je pořád až disneyovsky vstřícná, ale přesto dokáže na některých místech vyděsit. Přibylo i více dvojstránkových kreseb, které působí celkem monumentálně. A černobíle provedení knihy jen posiluje tíživou atmosféru.
      Kůstka lze jen vřele doporučit každému, kdo má rád originální přístup k fantasy žánru a hru s klišé. Jeff Smith je autor, který dokáže kombinovat různorodé prvky s opravdovou lehkostí. Ať už jde o humorné, pohádkové, strašidelné nebo vážné scény, čtenářský zážitek zůstává pořád silný.

Bone Vol.7: Ghosts Circles
Crew\2013 


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal