Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal sx
 - 23 Červenec, 2013, 23:28:04
Zajímavý, jako já mám taky slabost pro všechny DC animáky. Jen občas mám dilema jak sledovat, protože na titulky mi nikdo hledět nebude a když dám dabing, tak mám sice u televize plno, ale zase já z toho mám velký kulový...  :'(
Poslal Ninjer
 - 23 Červenec, 2013, 15:26:31
Ono původní komiks je docela krátký (ale naprosto vypiplaný a nabitý) - vyšlo to ve 4 standardně dlouhých sešitech.
Poslal MikeZ
 - 23 Červenec, 2013, 05:57:50
Ten animák je naprosto doslovná adaptace Roku jedna, nic v něm nechybí. A je výborný, jako většina DC animáků. Gordona tam úplně fantastický mluví Bryan "Heisenberg" Cranston. --poz
Poslal sx
 - 23 Červenec, 2013, 05:30:26
Je tu někde rychlokurz na to, jak jste (ne)přijali realizovanej animák na tohle téma? Protože ten se taky někde zabil cestou, když má hodinku a řikaj tomu film...
Poslal Yamato
 - 22 Červenec, 2013, 16:28:11
Franka jako scénáristu filmu nebrat. Jeden Spirit bohatě stačil!
Poslal TyfuZ
 - 22 Červenec, 2013, 15:20:26
Zajímavé, díky za práci, ukládám do seznamu, co v nejbližší době přečíst  ;)
Poslal Ninjer
 - 22 Červenec, 2013, 15:01:16
Včera večer jsem projížděl článek o batmanovských filmech, které nikdy nevznikly, a zaujala mě plánované adaptace známého komiksu Franka Millera, Batman: Year One. Ten chtěl natočit slavný režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Černá labuť) a dal se dokupy s Frankem Millerem a že spolu napíší scénář. Následkem toho opravdu jakýsi scénář vzniknul, i když se dodnes přesně neví, kdo všechno se na něm podílel a nepodílel. Dost možná jde pouze o čistě práci Franka Millera. Každopádně ten scénář uniknul a je volně ke stažení na internetu.

Jde o opravdu zvláštní dílko, které sice čerpá z komiksu Year One, ale příběh se liší a to dost zásadně. Bruce Wayne nežije v blahobytu, ale ve špinavých ulicích, je to tichý introvert a hromotluk a vychoval ho velkej černoch jménem Malej Al. Jedná se o jakýsi špinavou verzi Batmana. Kombinace Year One a Taxikáře.


A tak jsem se to rozhodl tady postupně přeložit, pokud bude zájem i o nějakého toho Batmana bez obrázků. Překlad je to tedy poměrně volný - nedodržuju tu formu scénáře a stylistiku popisků. Dialogy se tedy snažím překládat přesně. (I když musím říct, že jsem očekával, že popisky budu překládat mnohem volněji, ale Miller mě svým psacím stylem dost vtáhnul, a tak je to nakonec překlad z 90 % přesný - zbylých 10 % jsou podle mě spíše detaily, nic důležitého, snad žádné změny ve významu).


Tady je první část. Dejte vědět, co na to říkáte a jestli chcete číst i pokračování v češtině. Původní scénář v angličtině je případně zde:

http://leonscripts.users5.50megs.com/scripts/BATMANYEARONEscript.htm


Batman: Year One


Pohled na gothamskou noc. Černou oblohu prorazí blesk. Ozve se hrom. Blesk na okamžik osvětlí Gotham. Následuje řev sirén, autoalarmů a podobnýho bordelu. Blesk ozáří obrovskou policejní helikoptéru, co se snáší dolů jako nějaké monstrum. Další blesk a spustí se silný déšť.

***

Střih. Jsme v nějaký tmavý místnosti. V ní je zpocenej Bruce Wayne a heká ze spaní. Je vybledlej a převrací se z jedný strany na druhou. Detail na jeho škubající oko, které se napotřetí doširoka otevře a následuje Brucův vystrašený řev. Vstane a jde si opláchnout vodu k umyvadlu.

Slyšíme Brucův vnitřní hlas: ,,Otče. Kde jsi? Co mám dělat?"

Třesou se mu ruce. V dáli burácí hrom.

***

Je ráno a vidíme, jak si to po chodníku mašíruje Malej Al, obrovitánskej černoch ve středním věku. V rukou drží koblihy a dva kelímky kafe. Jde kolem poničených slumů a hvízdá si. Pak si otevře dveře k obchodu, u kterého je nápis ,,Autoopravna Al a syn." Vstupujeme dovnitř a vidíme, že opravna je čisťounká.

Malej Al volá: ,,Bruci? Bruci? Seš tady?"

Hledá ho dál, až dojde k špinavý skládce, kde Bruce nakládá autosoučástky na náklaďák s logem ,,Al a syn". Jak zvedá těžký součásti, tak vidíme jeho široký ramena a namakaný svaly.

Malej Al: ,,Dobrý ranko."

Bruce neodpoví jen na něho unaveně zírá.

Malej Al podá Brucovi kafe a říká: ,,Tak fajn, ty smíšku, podíváme se na objednávky."

Jdou spolu dovnitř autoopravny.

Jsme v bytě Bruce, kde je vidět, že tam bydlí někdo, kdo je posedlý pořádkem. Všechno úhledně srovnaný, jsou tam elektronický mašinky, se kterýma si asi rád hraje - policejní skenery, rádia a televize. Tyhle věci taky jediný osvětlují místnost.

Malej Al roztáhne záclony a dovnitř se tak dostane světlo.

Malej Al: ,,Takže ty věci na náklaďáku jsou pro DiMotta, jo?"
Bruce jen přikývne.
Malej Al: ,,Dodělal jsi ten cadillac a převodovku pro spencera?"
Bruce zase jen přikývne.
Malej Al: ,,Tak to bude asi všechno. Mohl bych sem na pár dní jít a pomoct ti tady, kdyby sis chtěl odpočinout.
Bruce: ,,To je dobrý."

Malej Al se podívá na Brucův bledý obličej a propadlý oči.

Malej Al: ,,Velkej Al by mě zabil, kdyby tě teď viděl. Vypadáš příšerně."

Malej Al dá Brucovi ruku na rameno.

Malej Al: ,,Ty prášky moc nezabíraj, co?"
Bruce: ,,V pohodě."
Malej Al: ,,Takže ty noční můry přestaly?"
Bruce neodpoví.
Malej: ,,Možná bys měl občas zajít na vzduch. Projít se do parku, na pláž. Najít si holku."
Bruce: ,,To je dobrý."
Malej Al trochu podrážděně: ,,No jo, fajn. Tady."

Malej Al mu podá štos peněz.

Malej Al: ,,Člověk nemůže bejt furt zakuklenej na jednom místě. Musí bejt neustále v pohybu, jako žralok. Hejbat se, hejbat se, nebo zemře. Nemůžeš bejt furt na jednom místě, Bruci. To není zdravý."

Malej Al odejde.Když Bruce zase zavírá závěsy, všimne si přes ulici stryptýzovýho klubu. Kdysi dávno to nejspíš bylo divadlo, ale teď na něm visí cedule GIRLS GIRLS GIRLS a postávají před ním šlapky. Pasákem je tam Chi-chi, kterej zrovna vrazil facku tlustý šlapce, co se mu se slzama v očích omlouvá. Jiný děvky táhnou zakázníky do vedlejší budovy.

Brucův zrak spočine na okno, který je přímo proti němu. Je to ten bordel vedle a v něm zrovna vysoká hubená černoška nasazuje nějakýmu hubeňourovi pouta. Má na sobě hadry z těsný černý kůže. Selina si Bruce všimne a laškovně mu zamává. Bruce zatáhne závěsy.

Sedne si a píše dopis.

Slyšíme jeho vnitřní hlas: ,,4. září. Drahý otče, stále jsem zmatený. Co se mi snažíš říct? Co ode mě chceš? Vysvětli mi to, prosím, nerozumím tomu. Tvůj syn, Bruce."

Poté dá dopis do obálky a jde zase pracovat.

***

Byt Jamese Gordona. Noc. Zase se ozývá bouře.

James Gordon svírá ve zpocený roce šest nábojnic. Sedí na hajzlu ve spodkách. V hubě má svůj služební revolvér.

Z vedlejší místnosti se ozve Ann: ,,Miláčku, vrať se do postele."

Gordon vráti zbraň zpátky do pouzdra a vyjde ze záchoda.

Ann: ,,Zase nemůžeš spát, zlato?"

Uslyšíme vrznutí postele.

***

Ráno. Policejní stanice. Gordon vystoupí z výtahu a projde rušnou místností plnou poldů. Jak prochází, tak poldové kolem něho přestávají mluvit a s opovržením ho pozorují.

Gordon si dává na stůl svačinu a prohrabuje se papírama. Zapálí si marlborku.

***

Později toho dne vidíme Gordona u cedule "Důkazy". Tam se na něj skrz plexisklo mračí mladej polda. Gordon k němu prostrčí nějaký papíry.

Gordon: ,,To je k Irwinovu případu."

Mladej polda neodpoví. Při odchodu Gordon prochází kolem pootevřených dveří k místnosti s důkazy. V nich zahlídneme dva detektivy, jak plní žlutý obálky bankovkama. Pak se dveře zavřou.

Pak vidíme Gordona na záchodě, kde močí do mušle. V tom vejde detektiv Flass, čtyřicátník s blonďatými, vojensky střiženými vlasy.,,Něco pro tebe mám, Gordone."
,,Ale no tak, Flassi. Už jsem ti říkal, že to prostě nechci."
,,Jimmy, Jimmy, Jimmy. Musíš se naučit, co to znamená být v tomhle městě policajtem. Chlapi jsou z toho nervózní, když se někdo nezapojuje. Myslí si, že bys mohl někde něco vykládat."
,,Tak to není. Já jen ty prachy nepotřebuju. Možná kdybych měl děti jako ostatní nebo měl nějaký dluhy, tak by to bylo něco jinýho."
,,Ostatní si říkaj: ,Možná si myslí, že je lepší než my. Možná si myslí, že je něco víc.' Je to tak, Jimmy? Myslíš si o sobě, že jseš nějakej světec?"
,,Ne, nemyslím."
,,Tak když teda nejseš světec, Gordone, tak co seš?"
,,Jsem prostě polda."
,,Přesně tak. Jsi jeden z nás."

Flass strčí Gordonovi do ruky žlutou obálku a odejde. Gordon ji naštvaně zmáčkne.

O chvíli později vidíme Flasse, jak se vesele baví s ostatníma poldama. Pak si povšimne, že má žlutou obálku napíchlou na svým stole. Vypadá kvůli tomu znepokojeně.

Flassův parťák detektiv Campbell, tlustej polda v pomačkaným obleku, ho poklepe po rameni.

Campbell: ,,Postaráme se o něj pak. Teď musíme na objížďku."

Společně odejdou.


***

Je večer. Před striptýzovým barem. Je tam Bruce, kterej v ruce drží papírovou nákupní tašku. Šlapky mávají na auta a předvádějí se. Pak si všimnou Bruce v jeho modrejch montérkách.

Služtička: "Hej, automechaniku! Chceš se podívat pod mou kapotu? Zkontrolovat moje kapaliny?"

Roztleskávačka: "Já ti budu fandit kdykoliv!"

Přidá se nejmladší prostitutka Holly: "Ukážu ti, proč se říká, že to nejlepší přichází v malých dávkách."

Selina: "Holly, pocem! Ten tady bydlí, to není žádnej kunšaft. A vy toho taky nechte. To nemáte nic lepšího na práci?"

Chi-chi: "Jo, třeba mi vydělávat nějakej keš. Zpátky do práce."

Chi-chiho přeruší troubení auta. Za volantem neoznačenýho policejního auta sedí detektiv Flass a na klíně má pivo.Flass: "Nazdar, Chi-chi. Jak jde byznys?"

Vedle v autě sedí detektiv Campbell.

Capmbell se tlemí Chi-chimu: "Víš, že jsi jedinej hipísáckej pasák, kterýho jsem kdy viděl?"
Flass: "Máš pro nás něco, taliáne?"
Chi-chi: "Jo, jasně. Tady."

Chi-chi podá Flassovi okýnkem žlutou obálku. Flass přejede prsty peníze uvnitř.

Flass: "To je všechno, hipíku? Mi přijde nějak málo."
Chi-chi: "Je to stejně jako minulej tejden."
Flass: "Jo? No, vypadá to, že sám sis nahrabal dost. Možná bysme si měli promluvit s Estradou a přehodnotit naši dohodu."
Capmbell: "Nebo by to možná mohla vyrovnat svým černým masíčkem tady Selina. Co ty na to?"
Chi-chi: "Jo, klidně. Selino, pojď sem!"

Selina přijde váhavě k autu.

Chi-chi: "Dělej tady detektivu Campbellovi společnost na účet podniku."
Capmbell: "A hračky si nech na doma, koťátko. Ukážu ti, jak to dělá správnej chlap."
Selina: "Na to zapomeň. Ani se ke mně nepřibližuj."

Chce odejít, ale Chi-chi ji chytne za ruku.

Flass se směje: "Klasika. Jeden nemůže donutit, aby jeho kurva makaly, druhej nemůže donutit kurvu, aby makala s ním."

Pak se Flass odtáhne a pokračuje: "Na tohle nemáme čas. Musíme jet. Ještě nás čekaj další objížďky. Páčko, dámy."

Zamává jim na rozloučenou plechovkou od piva.

Chi-chi: "Co to sakra bylo? Teď jsem byl kvůli tobě za blbce. Musím si udržovat respekt. Když budu vypadat jako slaboch, tak toho budou zkorumpovaní poldové zneužívat."

Selina: "Znáš pravidla. Zadarmo nic."

Selina se mu vyškubne a jde pryč, ale Chi-chi ji včas zase chytne a otočí si ji k sobě.

Chi-chi: "No, možná je na čase ty pravidla pozměnit."

Najednou si Chi-chi všimne, že kousíček od něho stojí Bruce a mračí se na něj. V tváři se mu značí absolutní nenávist.

Chi-chi: "Co doprdele chceš, ty retarde?"

Chi-chi vytáhne nůž.

Selina na Chi-chiho: "Nech ho na pokoji."

Chi-chi ji vrazí facku. Bruce ignoruje nůž a blíží se k Chi-chimu. Ale Selina zachytí Brucův pohled a beze slov mu říká: "Nech to být."

Bruce ji poslušně uposlechne - otočí se a odchází pryč.

Chi-chi: "Jak jsem si myslel! Srábotka!"

Selina sleduje Bruce, jak jde k sobě do autoopravny.


***

Alova autoopravna. O chvíli později. Bruce vykopne dveře. Mrští s nákupem a ten se rozletí po zemi. Praští do betonový zdi.

Slyšíme Brucův vnitřní hlas: ,,17. září. Otče, musím napnout veškeré své síly, abych potlačil ten hněv. Cítím ho ve své hrudi, jak se chce osvobodit. Bojím se, co by mohl způsobit."

Ve dveřích stojí Malej Al: ,,Co se to tady sakra děje? Jseš v pořádku?"

Bruce: ,,Jo, dobrý."

Bruce se snaží kolem Ala projít, ale ten ho chytne za ruku.

Malej Al: ,,Bruci."
Bruce: ,,Co chceš?!"
Malej Al: ,,Nebuď na mě drzej. Vím, čím si procházíš. Přede mnou to neutajíš."
Bruce: ,,Nevíš vůbec nic."
Malej Al: ,,Ale no tak. Něco ti ukážu."

Malej Al odstrčí stůl, vyloví klíče a otevře špinavý nepoužívaný dveře.

Bruce: ,,Kancelář tvýho otce?"

Malej Al neodpovídá. Vejdou dovnitř...

Uvnitř je to jako v hrobce. Je tam špína, prach, ale jinak to působí zachovale. Malej Al sedí u stolu a otevírá zásuvky.

Malej Al, bez toho, aniž by se na něj podíval: ,,Sedni si, Bruci."

Bruce si sedne na zaprášenou židli.

Malej Al najde, co hledal - krabici od bot. Otočí se na Bruce.

Malej Al: ,,Víš, Bruci, Velkej Al musel fakt dřít, abych mohl studovat medicínu. Snil o tom, že mů život bude víc než jen autoopravna. Ale po válce neřekl jediný slovo."

Malej Al: ,,Věděl, co se stane někomu, kdo spatřil na tomhle světě příliš zla. Víš, o čem mluvím, Bruci?"

Bruce přikývne.

Malej Al: ,,Když jsme tě našli vystrašenýho v těch odpadkách... byl jsi spíš potulný zvíře než dítě... A něco jsi u sebe měl. Vzpomínáš si na to?"

Bruce očima odpoví ,,Ano."

Malej Al se zasměje: ,,Nechtěl jsi to pustit z rukou... Velkýmu Alovi trvalo tři měsíce, než se mu na to vůbec podařilo podívat. Celý tejdny jsi probrečel, když ti to vzal. Říkal, že na to ještě nejseš připravenej. Nazýval to tvým dědictvím."

Malej Al dá Brucovi ruku na rameno.

Malej Al: ,,Když byl Velkej Al v nemocnici, požádal mě, abych na tebe dohlídnul. Musel jsem mu to slíbit a to jsem taky udělal. Jsi pro mě jako syn, Bruci."

Malej Al Brucovi trochu stiskne rameno.

Malej Al: ,,Ale teď mi trochu naháníš strach. Něco se ti honí hlavou a i když nevím, o co přesně jde, tak vím jedno: Člověk musí vědět, co je zač, než se postaví svým démonům."

Malej Al otevře krabici od bot a vyndá menší dřevěnou truhlu s těžkou mosaznou západkou.

Malej Al: ,,Možná ti s tím tvé dědictví pomůže."

Malej Al položí dřevěnou truhlu Brucovi na klín. Ten na ni jenom zírá.

Malej Al: ,,Ještě na to nejsi připravenej, co? Chápu."

Malej Al vstane a čeká. Po chvíli vstane i Bruce a společně se vrátí do hlavní místnosti autoopravny. Malej Al za nimi dveře zase zamkne.

Malej Al: ,,Času dost, nemusíš na to nijak spěchat. Už je pozdě, půjdu domů. Doufám, že ti to nějak pomůže, Bruci. Dobrou noc."

Malej Al odejde a Bruce stále zírá na dřevěnou truhličku.

***

Brucův pokoj. Noc. Bruce píše další dopis.

Brucův vnitřní monolog: ,,22. září. Drahý otče, dnes jsem to málem nevydržel. Bůh mi pomáhej, jestli se přestanu ovládat. Malej Al mi vrátil mé dědictví. Co s ním mám dělat? Pověz, prosím. Nevím, jak už to dlouho bez tvé pomoci vydržím. Pošli mi prosím instrukce. Tvůj milující syn, Bruce."s

Bruce se podepíše a vloží dopis do obálky. Obálku označí známkou. Pak si lehne do postele. V ní ale nespí, jen z postele zírá na dřevěnou truhličku.

***

Noc. Byt Seliny. Je to tam vymalované jak v nějakým sklepení. Na zdi má vyrovnaný svý pracovní pomůcky - biče, pouta, kriketová pálka na výprasky. Všude se rozvalují kočky. Na židli sedí s nohou přes nohu Holly a sleduje Selinu, jak se prochází po přeplněným pokoji.

Selina: "Musí existovat víc než jen tohle."
Holly: "Kde?"
"V životě! Ježiši, musí existovat víc než jen pasáci a kunšafti. Celej život trávíme na zádech a přes nás lítají peníze a kvůli čemu?"
"To nevím. Kvůli čemu?"
"Kvůli ničemu! Nevidíš, že nás využívaj? Jsem tu zaseklí a z naší práce nic nemáme. Zatímco oni bohatnou. Už mě to štve, už si to nenechám líbit.
"A co chceš dělat? Utýct? Vzít si kunšafta?"
"Cha! Viděla jsi, kdo za mnou chodí? Sakra. Co bych dala za to, abych se setkala s opravdovým chlapem."
Holly vstane ze židle: "Musím jít. Měl by přijít zákazník na půl jedenáctou."
Ve dveřích se pak Holly ještě zastaví: "Víš, možná opravdový chlapi neexistujou. Možná na světě jsou jenom pasáci a kunšafti. Napadlo tě to někdy?"

Holly odejde.

Selina sama k sobě: "Tak to z toho budu muset vypadnout."

Zavře dveře od svého pokoje.


***

Noc. Před velkým starodávným kinem. Jsme u schodů do tohoto úžasného staromileckého paláce. Je zářivý, čistý, snový, ale realistický. Chlapec, kterému je kolem 8 let, odchází z promítání filmu Zorro, spolu se svou matkou a svým otcem. Poskakuje a představuje si, že má meč.

Kluk: ,,En gárd! En gárd!"

Matka napodobuje Fay Rae: ,,Ach statečný Zorro, zachraň nás!"

Otec: ,,Ano, ale umí Zorro létat?"

Otec popadne chlapce a vyhodí ho do vzduchu. Chlapec se šíleně směje. Chlapec padá dolů do otcových rukou, které ho zase vyhazují do vzduchu, když v tom...

Obloha potemní. Chlapec zaregistruje strach a padá, padá, padá... a tvrdě dopadne na špinavý chodník, který je zacákaný krví.

Jeho rodiče se v uličce hádají se zlodějem.

Otec: ,,...Jdi od ní, ty bestie!"

Zloděj otce odstrčí.

Matka mu vráží facku: ,,Ne! Pusť. To ti nedovolím."

Zloděj zuřivě chytne matku za krk a škrtí ji. Na chodník dopadnou perly. Otec se napřáhne k zlodějovi...

Zloděj: ,,Magoři pošahaný."

BUM! Chlapec sebou cukne. Na jeho obličej vystříkne krev.

BUM! BUM! BUM!

Tělo Bruce Wayna v posteli se s každou ránou cukne.

Střih. Jsme zase v pokoji Bruce Wayna. Je noc. Bruce vyletí z postele. Ztrýzněně vrčí. Chvějí se mu zatnuté pěsti. Začne křičet.

Jde k dřevěné truhle a bere ji do svých třesoucích se zpocených rukou. Jeho palec už skoro otevře západku, když v tom ho přeruší řinčení z ulice.

Pohled na strýptýzový klub naproti. Teď je úplně vidět, že je to přestavěné luxusní kino z Brucových snů. Jen teď tam nejde po chodníku malej kluk s rodiči, ale potácí se po něm tlustej detektiv Campbell. Je ožralej a hází Selině do okna rezavý kus auta.

Campbell: "Princezno, otevři!"

Její okno se otevře.

Selina: "Na otravování sis vybral pěkně blbou noc!"
Campbell: "Ale no tak, zlato, takhle se chováš k zákazníkovi?"
Selina: "Zaplatila jsem. Máš svý zasraný peníze. Nic víc ode mě nedostaneš, hajzle."

Selina s bouchnutím zavře okno. Campbell se napije z flašky. A jde dovnitř bordelu. O chvíli později přejde Bruce ulici a jde za ním.


***

Uvnitř bordelu. Bruce opatrně vchází dovnitř.  Seshora slyší rány - bum, bum, bum. Slyší jak pěst buší na dveře.

Přes schodiště se ozývá hlas Campbella: ,,No tak, zlato, takhle to nejde. Tohle je jen součástí byznysu."
Selina: ,,Vypadni, ty tlustý prase."
Campbell: ,,Co? A co seš ty? Jsi děvka. Přesně to seš."

Bruce udělá první krok na cestě po schodišti.

Vidíme, jak Campbell s ránou vyráží dveře.

Selina od něj ustupuje: ,,To nemůžeš. Platím ti. Vždycky ti zaplatím."

Capmbell popadne Selinu za zápěstí. Selina ho nakopne do rozkroku.

Campbell: ,,Ty kurvo!"

Campbell ji dá pořádnou facku přes obličej. Selina sebou praští na stůl, na kterém jsou kožená pauta, gumové věci, masky. Kočky se rozprchnou pryč. Selina se drápe ke dveřím. Campbell ji vtáhne zpátky do místnosti a mrdne s ní o zeď. Selina praští Campbella do obličeje s takovou ránou, že se jí podaří utéct ke dveřím. Campbell dá ruku na obličej a ucítí svou krev.

Campbell: ,,Za tohle chcípneš."

Campbell ji zuřivě zablokuje cestu ven a praští ji do břicha, následkem čehož se zhroutí na zem. Pak Campbell vezme kriketovou pálku a začne s ní ničit pokoj. Bum - lampa se roztříští o zeď. Bum - gramofon se rozletí na kusy.

Campbell: ,,Kurev jako seš ty už mám po krk."

Campbell teď stojí nad Selinou a v rukou třímá kriketovou pálku.

Campbell: ,,Dám ti lekci, na kterou nezapomeneš."

Selina je vystrašená k smrti. Campbell se sehne, surově chytne Selinu za krk a pak ji jednou rukou zvedne nad zem. Selina se dusí.

Campbell: ,,Jsi má a můžu si s tebou dělat, co chci, je ti to jasný? A teď tě s radostí zabiju."

Připraví si kriketovou pálku, aby jí s ní rozmlátil hlavu, když v tom se v pokoji objeví Bruce. Ve tváři se mu značí maximální zuřivost.

Campbell: ,,Co ty tady chceš? Vypadni odsud!"

Bruce nic neříká. Jen udělí pravý hák Campbellovi do žeber, z nichž hned několik rozbije.
Potom levý hák Campbellovi do obličeje. Zlomí se mu nos.
Pak loktem Campbellovi do hlavy. Rozbije mu to čelist.
Bruce s Campbellem ještě neskončil. Chce pokračovat, ale v tom Selina vezme kriketovou pálku... a tvrdě praští Bruce.
Překvapený Bruce se zapotácí.

Selina: ,,Promiň."

Obraz se začíná ztmavovat.

Selina: ,,Ale ten patří mně."

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal