Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal xVEGANx
 - 21 Červenec, 2013, 19:02:53
Ale je fakt, ze Kirkman umi pritopit pod kotel, kdyz si myslis ze vetsi svine nez Guverner neni, tak prijde...
Negan
Poslal BeeSee
 - 21 Červenec, 2013, 18:44:46
     A jsou zase tady! Slintají, hnijí a není jim rozumět ani slovo. Ale je zcela jasné co potřebují. Potřebují zasytit. Zasytit lidským masem, které je volá... vzývá... a kterému se jednoduše nedá odolat. Přestože fyzicky fungují nedá se říci, že by žili. Alespoň ne v tom slova smyslu v jakém to vidí lidská rasa. Pro tu jsou jednoduše mrtví... Živí mrtví.
     Již po osmé se u nás setkáváme se zombies, které svým nezaměnitelným stylem uvádí v život Robert Kirkman. Autor, který dokázal již trošku zahnívajícímu hororově - apokalyptickému žánru vdechnout nový život. Dokázal novými ingrediencemi vybudovat opravdovou zombie mánii, která svůj rozsah přenesla z komiksových stránek jak na televizní obrazovky, tak například také na knižní stránky. Živí mrtví jsou kousancem, který potřebovali všichni fanoušci tohoto žánru, aby znovu mohli vzkřísit kult oživlých mrtvol. A to stylem, který se jen tak nevidí! Jenže má to jeden háček. Respektive chytrý fígl, kterým autor svou ságu oživil a která mu posloužila k současnému všudypřítomnému věhlasu. Zatímco zombie v podstatě nechal být, nedal jim žádné schopnosti, o kterých by jste předtím již nevěděli, tak opravdový majstrštyk odvedl s přežívajícím lidským pokolením. Kirkmanovi zombíci nejsou žádní novátoři žánru, pořád se jedná o slintající mrtvoly, které za kusem žvance půjdou světa kraj. Inteligenčně se mohou měřit spíše s kýblem bláta, než s nějakými podlými a všemi mastmi mazanými stvořeními. Samozřejmě to jim nebere jejich nebezpečnost, protože díky jejich počtu dokáží svou oběť uhnat či obklíčit. A jediný kousanec téhle umrlé bestie způsobí veškerou ztrátu vaší lidskosti. V lepším případě se proměníte v jednu z nich a v tom horším vaše kosti opilují jako nenasytné piraně. I když, co je vlastně lepší?
     Jenže autor nesází jen na oživlé mrtvoly, ale především na lidi jako takové. Na jejich různorodost a pestrost. Ti, kteří ,,před tím" byli zmrdy a hajzly jimi jednoduše zůstali. A ti, kteří byli řekněme humanitnějšího zaměření, se musí přizpůsobit novému stavu věcí a bojovat o holé přežití. Jinak dopadnou špatně! Kde je psáno, že při takové katastrofě se lidstvo semkne a jednoduše začne spolupracovat, aby dokázalo naplnit lepší zítřky? Kurva, kápněme si božskou: NIKDE! Ti, kteří přeci jen stále převalují na jazyku a především v mysli slova jako morálka, humanita, zákon, pořádek apod. jsou předem zrozeni k utrpení. Tohle je fígl, který této komiksové sérii přinesl množství slintajících fanoušků, kteří bezhlavě míří za každým dalším dílem.
     Smysl lidských bestií si dobře uvědomíme například v tomto pokračovaní, kdy všechny své záporné vlastnosti vytáhne na světlo Guvernér. Tedy jedna z morálně nejzkaženějších komiksových postav všech dob. Muž, který je zkažený jako zombie sama, ale pořád je člověkem v pravém biologickém slova smyslu. Člověk, který se nebojí svým věrným lhát do očí jen aby naplnil své cíle. Svůj mamon a touhu po moci. Zatímco naši stálí hrdinové pořád přežívají ve vězení, které si vybrali jako svůj nový domov, tak Guvernér touží jim jejich přístřeší zkonfiskovat. A to za každou cenu. Neohlíží se na oběti a to ani z vlastních řad. Začíná boj o přežití, o domov a příběh na jehož konci čeká smrt.

Živí mrtví #8: Zrozeni k utrpení
Scénář: Robert Kirkman Kresba: Charles Adlard
Crew / 2013

Recenze dílů 1-3
Recenze 4. dílu
Recenze 5. dílu
Recenze 6. dílu
Recenze 7. dílu

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal