Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Papo
 - 02 Září, 2012, 22:24:47
Pseudonym: Two-Face (Dve tváre, Dvojitá tvár)
Skutočné meno: Harvey Dent
Aliasy: Harvey Dent, Multi-Face, Twoheaded, Apollo, Janus, Gotham's Protector, Harv The Holiday, Handsome Harvey, Big Bad Harv, Gotham's White Knight, Harvey Kent, Binary Star, The Double Man, Mr. Apollo, Mr. Dionysus, Double Dog, Mister Dent, Duke of Duality, One-Face
Vydavateľ: DC Comics
Pohlavie: Muž
Typ postavy: Človek
Prvé vystúpenie: Detective Comics #66
Narodil sa:
Zomrel:

Najskôr štátný prokurátor mesta Gotham City a teraz gothamský superzloduch, ktorý je posadnutý rozdvojenou osobnosťou.Pôvod:

Harvey Dent, ktorý sa narodil a vyrastal v Gothame, bol vychovávaný v nižšej spoločenskej triede a v násilnej domácnosti. Jeho otec bol hrubý alkoholik, ktorý chlapca často mlátieval tak, že často používal obojstrannú mincu aby mu dal "šancu" na útek pred výpraskom. Dent vo svojom živote zažil veľa utrpenia s rôznymi duševnými problémami, hlavne bipolárnej poruchy a paranoje. Aj napriek jeho problémom, bol dobrým študentom a schopným dostať právnický titul. Jeho želaním bolo, aby sa Gotham stal lepším mestom. Preto sa uchádzal a vyhral pozíciu o miesto štátneho prokurátora mesta Gotham. Bol známy svojou oddanosťou k spravodlivosti a jeho odmeranosťou. Zhruba šesť mesiacov po tom čo prevzal kanceláriu, zjavil sa na scéne Batman. Dávno po tom čo odsúdil Vigilanteho, sa Dent stal jedným z prvých prívržencov na strane zákona. Počas procesu Sala Maroniho, vylial gangster kyselinu na Denta. Kyselina hrozne zohavila polovicu Dentovej tváre a Dent prišiel o rozum, podľahol kriminalite a posadnutosti z rozdvojenej osobnosti.

Vznik:

Two-Face bol stvorený Bobom Kaneom a Billom Fingerom. Jeho historické elementy boli prepísané do modernej doby (Modern Age) spisovateľom Andrewom Helferom.

Archív významných diel:

Year One (Rok Jedna), The Long Halloween (Dlhý Halloween), No Man's Land (Krajina Nikoho), Gotham Central (Uprostred Gothamu), Hush (Ticho), Face the Face (Tvárou v tvár), Long Shadows (Dlhé tiene), Streets of Gotham (V uliciach Gothamu)...

Iné média:

Animované vystúpenie:

     Batman: The Brave and the Bold (Batman: Odvážny hrdina)            Batman: The Animated Series (Batman)

                 
              Batman: Under the Red Hood (Batman vs. Red Hood)                          Batman: Year One (Batman: Rok jedna)Hrané vystúpenie:
                 
Batman Forever (Batman navždy)              The Dark Knight (Temný rytier)

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal