Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Papo
 - 25 Srpen, 2012, 18:06:14
Pseudonym: Killer Moth (Mola Zabiják, Vraždiaca Mola)
Skutočné meno: Drury Walker
Aliasy: Cameron van Cleer, Charaxes, Drury Walker, Laszlo Furlenbach, Mothman, Prisoner 234026
Vydavateľ: DC Comics
Pohlavie: Muž
Typ postavy: Človek
Prvé vystúpenie: Batman #63
Narodil sa:
Zomrel:

Killer Moth je aj napriek svojim mnohým inkarnáciam najobecnejšie známy Batmanov nepriateľ. Jeho najznámejšia verzia je v podobe Druryho Walkera.


Pôvod:

Muž, ktorý sa stal známym ako Killer Moth, bol pôvodne väzňom č. 234026 v Gothamskej štátnej väznici. Počas rozhodovania o tom, že aj gothamskí zločinci potrebujú strážcu, takého ako mali poctiví obyvatelia Batmana, sa stal predurčený k tomu, aby naplnil svoju potrebu. Van Cleer si pod svojou vilou zhotovil prepracovanú jaskyňu, vybavenú moderným laboratóriom, v ktorom dúfal že vynájde najpremyslenejšie metódy ako dosiahnuť nevyriešiteľný zločin. Po zhotovení zložitého arzenálu, si vytvoril tmavý a temný kostým. Potom sa Van Cleer pod prezývkou Killer Moth ponúkol podsvetiu službou, že ho bude ochraňovať. Za túto cenu, sa Killer Moth zaručil, že bude ochraňovať zločincov mesta Gotham od ich dolapenia. Všetci podieľajúci sa gangstri získali "moth signal" - baterku, ktorá vysielala infračervený núdzový signál, ktorý videl len Killer Moth pomocou svojich špeciálnych okuliarov, ktoré mal skryté v jeho helme. Nakoniec, sa Killer Moth ocitol v rozpore s mužom, ktorý sa pokúšal napodobňovať - Batmana. Po niekoľkých stretnutiach s Temným Rytierom vysvitlo, že Killer Moth zahynul.

Vznik:

Killer Moth sa po prvý krát objavil v komikse Batman #63 (1950), ktorý vytvoril Bill Finger a Lew Schwartz.

Archív významných diel:

Killer Moth sa dokonca objavil aj v takých komiksoch, ako sú napríklad Batman: "Luthorové svedectvo", Detective Comics: "Odplata", alebo Batgirl: "Rok Jedna".


Iné média:

Animované vystúpenie:

Batman: The Brave and the Bold (Batman: Odvážny hrdina)              The Batman (Batman víťazí)                            Teen Titans (Mladí titáni)Hrané vystúpenie:

                       Batman (1966)

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal