Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Gmork
 - 21 Říjen, 2009, 00:35:20
Co se týče horrorových komiksů, teď mě dostala řada horror antologií - The Asylum of Horrors od zřejmě nového vydavatelství Asylum Press, slušnej rozjezd, mám cukání se do některé povídky pustit. ;D
Poslal keram
 - 21 Říjen, 2009, 00:20:07
časopisová verzia
Poslal keram
 - 17 Září, 2009, 23:28:52
zatial nie
Poslal Wertyqal
 - 17 Září, 2009, 23:27:28
Pracuješ na něm, viď Kerame? (Prosímmmm  :-)) )
Poslal keram
 - 17 Září, 2009, 12:31:16
tak druhý diel sa už nesie čisto v akčnom štýle 28 days later. parádička.
Poslal RakeW
 - 11 Září, 2009, 19:38:30
A krásná Bradstreetova obálka navrch :).
Poslal keram
 - 10 Září, 2009, 10:07:45
A čo bolo potom?

Shallow Grave, Trainspotting, The Beach, Sunshine, 28 days later. Čo majú tieto filmy spoločné? Britského režiséra a producenta Dannyho Boylea. Posledný menovaný film bol po uvedení do kín v roku 2002 považovaný za prevrat filmov zameraných na zombie apokalypsu. Retardované, pomalé, mŕtve a mäso žerúce zombie vystriedali Infikovaní, ktorých telá sú pod neustálym náporom adrenalínu, vďaka čomu sú neustále nasraní, rýchli a poháňa ich chuť ubližovať a zabíjať. Film sa dočkal aj pokračovania, 28 weeks later, ale my zostaneme pri prvom filme. V ňom boli hlavnými postavami Jim, ktorý ,,prespal" začiatok apokalypsy, ale hlavne Selena, ktorej osudom sa nová komiksová séria od Boom! Studios, nesúca rovnaké meno ako film, zaoberá.

Dej sa odohráva medzi prvým a druhým filmom a my stretávame Selenu v nórskom utečeneckom tábore. Je bez Jima, osamote a snaží sa zabudnúť na to, čo sa stalo. Tam ju nájde americký reportér Clint Harris, ktorý chce, aby ho, spolu s jeho týmom, zaviedla do srdca Londýna. Dopočul sa, že americká armáda čoskoro znovu obsadí Londýn a Harris od nich chce získať odpovede na to, čo sa naozaj stalo, čo spôsobilo rozšírenie Infikovaných. Harris má v pláne dostať sa do Londýna zadnými vrátkami, ale čo sa má posrať, to sa poserie. Nad Škótskom napadne ich vrtulník stíhačka a sú nútení pristať. Čoskoro je jasné, že Selena bude opäť ťať svojou mačetou do Infikovaných, a že všetko nie je také ľahké ako sa na prvý pohlad zdalo.

Je vidieť, že scenárista Michael Alan Nelson (Fall of Cthulhu, Zombie Tales) vie, čo robí, a vôbec sa nesnaží príbeh urýchliť, len aby sme mali v prvom čísle adrenalínovú akciu. Dáva si načas a nebojí sa dialógov, monológov a flashbackov. Vie, ako stupňovať napätie. Kresba Declana Shalveyho nikoho neurazí a potešilo ma, že sa Selena v jeho podaní podobá tej filmovej. Boom! Studios sa rozhodlo zariskovať a narozdiel od one-shotu 28 days later: Aftermath, ktorého príbehy boli založené na udalostiach z oboch filmov, sa rozhodli vydať svojim vlastným smerom a začať úplne nový príbeh. 

Edit by Mankin

Samotný komiks si môžete stiahnuť tu: http://www.mediafire.com/?nz4zo0mddgo
http://www.gigasize.com/get.php?d=2btyzhzh5sf
http://www.megaupload.com/?d=YFMZYSZQ
http://rapidshare.com/files/272185967/28_Days_Later_01__3_covers___c2c___Legion-CPS_.cbr

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal