Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal garmada
 - 16 Červenec, 2009, 02:52:10
ElektraSkutočné meno: Elektra Natchios
Alias (krycie meno): Elektra
Identita: Tajná
Presvedčenie: Dobré
Konexie: The Hand, the Chaste, S.H.I.E.L.D.
Národnosť: Grécka
Práca a záujmy: Zabijak a dobrodruh
Miesto narodenia: Nešpecifikovaný ostrov v Egejskom mori
Príbuzný: Demetrios Natchios (strýko z otcovej strany), Alexia Natchios (teta z otcovej strany), Hugo Kostas Natchios (otec, zosnulý), Christina Natchios (matka, zosnulá) a Orestez Natchios (brat)
Tvorcovia (scénar a kresba): Frank Miller
Prvýkrát sa objavil v: Daredevil #168 (Január, 1981)
Vlastník: Marvel Comics
Pohlavie: Ženské
Váha: 130 lbs (59 kg)
Farba očí: Modré
Vlasy: Čierne

Elektru vytvoril Frank Miller, ako Daredevilovu životnú lásku, s ktorou ale nikdy nemôže byť, pretože obidvaja sú na inej strane. Dokonca sa v roku 2005, dočkala filmu. Medzi fanúšikmi je považovaná za jednu z najsexy komiksových postáv. Je považovaná za jednu z najnebezpečnejších ľudí a najviac hladnokrvnú zo všetkých (dokonca viac než Wolverine). Medzi jej schopnosti patrí hypnóza (dokáže sčasti vytvoriť ilúziu a tak oklamať ostatných), výmena duše (ide o dosť zvláštnu schopnosť, pri ktorej si vymení vedomie s niakym určitým človekom a tak napr. zistiť kde je a podobne), ovláda tiež nízko-úrovňovú telekinéziu (pohybovanie vecami silou vôle), ktorá ale môže byť iba jej schopnosť vytvárať ilúzie (to nieje isté) a ovláda tiež telepatickú komunikáciu. Asi jej najneobyčajnejšiou vlastnosťou je vec ktorá sa volá Zabijacky inštinkt, ktorému vďačí za jej nadľudské reflexy, zjednodušene sa dá povedať že má dve časti mysle, vďaka jednej sa správa ako človek (presnejšie žena) a druhá sa správa ako kobra (reaguje rýchlejšie ako ostatný). Mnoho vecí sa ale musela naučiť sama, veľa rokov sa učila rôzne bojové umenia a to hlavne Ninjutsu. Ovláda veľa zbraní ako katany, nože, sansetsukon (palica sa skladajúca z troch častí) a shuriken (hádzacie hviezdy), ale zbraňe ktoré používa najčastejšie sú Okinawan Sai (bojové dýki). Elektra je po fyzickej stránke na úrovny olympijského športovca. Má špeciálny výcvik ninjov, vďaka ktorému sa dokáže schovávať a zostať neodhalená, tento výcvik ju tiež naučil dokonale ovládať svoje telo (dokáže spomaliť pulz, otupiť bolesť, kontrolovať emócie a dokonca zastaviť krvácanie).

Jej otec bol mocný grécky diplomat. Po atentáte na jej otca, zanevrela na svet a ľudí. Odišla do Japonska, kde vstúpila do tajného bratstva bojových "umelcov" Chaste, kde Elektra zlepšovala svoje bojové umenie. Spriatelila sa s Stickom, vodcom Chaste. Stick ale nevidel jej nenávisť k ľudstvu a preto ju požiadal aby opustila bratstvo. Aby dokázala svoje schopnosti svojmu učiteľovi (Stick) a tak infiltrovala zločineckú organizáciu zvanú Hand (Ruka). Hand ju ale zmanipulovala tak aby zabila svojho učiteľa. Pokračovala s prácou pre Hand, dokým ju neopustila a neodišla z Japonska do Ameriky. Pracovala v New York City ako nájomný vrah, vtedy sa stretla s Daredevilom, jej bývalou láskou a žiakom (tiež bývalím) Sticka. Daredevil neschvaľoval to čo robí ale napriek tomu ju stále miloval. Spoločne bojovali proti Hand, dokým Kignpin (šéf podsvetia) nenajal Elektru ako svojho hlavného zabijaka. Počas tohto obdobia sa Elektra niekoľko krát stretla s Daredevilom (nie práve v dobrom). Nakoniec dostala úlohu zabiť priateľa a spolupracovníka Matta Murdocka, ale usúdila že to nieje správne a tak ho ušetrila. Krátko potom sa Bullseye snažil získať naspäť svoj post ako Kingpinov hlavný zabijak a usúdil že je jediný spôsob ako toho docieliť je zabiť Elektru. Zabil ju pomocou jej vlastnej zbraňe a ona zomrela v Daredevilovej náruči. Hand ju priviedla naspäť k životu, pomocou rituálu oživenia, vďaka tomu ju dokázali úplne ovládať. Stone, člen Chaste, dokončil proces navrátenia života (s Daredevilovou pomocu) a tak ju oslobodil spod moci Hand. Po týchto udalostiach, Elektra opustila Matta aby našla svoje vlastné miesto na svete. Po niakej dobe sa Hand vrátila do jej života a dostala ju opäť pod kontrolu (spolu s Wolverinom). V tej dobe viedol Hand Gordon, ktorého neskôr nahradila Elektra. Veľké odhalenie nastalo keď Elektru zabili New Avengers (Nový Pomstitelia) a zistili že je to skrull (týmto zvratom začína tajná invázia). Ako sa ukázalo v Mighty Avengers #13, Elektra bola za veľkým útekom z Raftu (vďaka tejto udalosti sa sformovali New Avengers). Elektra bola nahradená skrullom ešte predtím ako sa stala vodcom Hand.  V tejto dobe bolo cieľom Hand (na to použili Elektru) odhaliť svetu tajnú inváziu a tak donútiť hrdinov bojovať s nimi. Po invázii sa Elektra zase objavila keď vyšla z lode, kde bola držaná z ostanými ľudmi a S.H.I.E.L.D ju zobral do ohranej väzby. Krátko potom bol ale S.H.I.E.L.D nahradený HAMMERom (pod vedeným Osborna) a na nej hlavu bola vypísaná odmena $82 000 000, na jej vraždu bol najatý Paladin (zabijak a Daredevilov nepriateľ), pri súboji s ním prehrala a utiekla. Potom všetkom sa Elektra zase začala  schádzať s Mattom (tým myslím randiť).

Bibliografia (hlavné série zoradené chronologicky):
Elektra Saga (1983) #1-4
Elektra: Assassin (1986) #1-8
Elektra Lives Again (1990) #1
Elektra: Root of Evil (1995) #1-4
Elektra Megazine (1996) #1-2
Elektra (1996 series) #1-19
Elektra (2001 series) #1-35
Elektra and Wolverine: The Redeemer (2002) #1-3
Elektra: Glimpse & Echo (2002) #1-4
Elektra: The Hand (2004) #1-5
the classic marvel figurine collection #17: Elektra (2006)
Ultimate Daredevil and Elektra (2002) #1-4
Ultimate Elektra (2004) #1-5
Dark Reign Elektra (2009) #1-5

Galéria (po kliknutý sa obrázok zväčší):


Zdroje (z ktorých som čerpal):
http://marvel.wikia.com/wiki/Elektra_Natchios_(Earth-616)
http://en.wikipedia.org/wiki/Elektra_(comics)
http://marvel.com/universe/Elektra
http://www.comicvine.com/elektra/29-1802/Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek
.

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal