Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Baartokk
 - 30 Květen, 2011, 23:13:39
za toto fakt díky  :-)) super pomoc pre nováčikov u marvelu ako som ja  ;)
Poslal Ronik
 - 21 Červenec, 2009, 15:40:17
Jistě, že dalo  :D
Age of Apocalypse (komplet)
Poslal WanderRook
 - 21 Červenec, 2009, 15:03:15
Takže, Age of Apocalypse, zoznam komixov je tohle jo? Čím to začína?
http://comicbookdb.com/storyarc.php?ID=108
ako konkrétne, nejako chronologicky by sa to nájsť nedalo?
Poslal Heimmi
 - 14 Červenec, 2009, 14:37:02
No to je paráda :-)) Super článek. Taky sem se v tom Marvelovským univerzu nejednou ztrácel, takhle to bude o moc snazší. Díky za něj :-)) Dobrá práce.
Poslal garmada
 - 14 Červenec, 2009, 05:23:40
Nieje začo, hystám sa na druhú sa na pokračovanie a dúfam že sa vám bude páčiť. ;)
Poslal Kocour
 - 11 Červenec, 2009, 14:27:14
Pěkný článeček  :) - Pěkně uspořádáno - aspoň budu mít kde co omrknout, už teď jsem se kolikrát musel hodně snažit, abych pochopil, co za Marvel universum to je ...
Poslal garmada
 - 10 Červenec, 2009, 18:46:45
V tomto článku som sa rozhodol trochu popísať reality v Marvel Universe (aspoň tie ktore poznam). Reality v Marveli sa označujú Earth (v preklade zem, ale ide o celý vesmír). Boli vytvorené hlavne za účelom voľnosti pre scénaristov a sú dôležité kvôli tomu, aby vedľajšie príbehy nezasahovali do hlavného príbehu. Ide vlastne o také malé zhrnutie celého Marvelu.

Earth-616 - Ide o základnu realitu v Marveli, kde sa odohráva skoro všetok dej. Tento pojem bol prvýkrát použitý v "Rough Justice", príbeh na ktorom sa podieľali Alan Moore a Alan Davis a bol publikovaný v Júli 1983, spoločnosťou Marvel UK. Táto realita bola vypracovaná ako kopia skutočného sveta s rovnakými historickými udalosťami (prvá a druhá svetová vojna, 9/11 atď.). Existujú tu ale isté miesta ktoré v skutočnosti neexistujú (Wakanda, Genosha, Divoká zem atď.), ale základny rozdiel medzi skutočnosťou je v superhrdinoch, áno, v tomto svete existujú ľudia so super schopnosťami, vďaka tomuto faktu je aj spoločnosť dosť upravená, existujú rôzne organizácie (S.H.I.E.L.D., HYDRA a podobne) ktoré by v našom svete nemohli existovať. Väčšina hlavných superhrdinou bolo vytvorených v 60-tich rokov, napriek tomu faktu veľa hrdinou starne veľmi pomaly (napr. spider-man sa prvýkrát objavil v Amazing Fantasy #15 roku 1962, dnes by mal mať minimálne 63 rokov). V mnohých prípadoch dokonca postavy cestujú priestorom do iných realít. Viac informácii nájdete tu. Hlavné postavy boli vytvorené medzi rokmi 1961 až 1963, počas tzv. "Silver Age" (strieborného obdobia) a patria sem Amazing Spider-Man, Invincible Iron Man, Doctor Strange, Sorcerer Supreme, Daredevil, Mighty Thor, Incredible Hulk, Fantastic Four a veliteľ S.H.I.E.L.D.u, Nick Fury. Neskôr Marvel predstavil svoju hlavnú postavu, a to Captain America (kapitána ameriku) ktorý sa dodnes považuje za jeden z nosníkov celého vydavateľstva. V roku 1963 boli predstavené dva hlavné superhrdinské tými, Avengers (pomstitelia) a X-Men (neprekladá sa), obidve skupiny bojovali proti zlu ale tiež hájili svoje záujmy, na pohľad dosť podobné skupiny boli rozdielne v jednej veci, a to je verejná mienka, Avengers predstavovali hlavný superhrdinský tým Ameriky (a aj sveta), ktorý všetci milovali, ale s X-Men-mi to je ťažšie, pretože všetci majú svoje schopnosti vďaka mutácii (ostatný ich volajú mutanti), zato Avengers maju svoje schopnosti vďaka niakej nehode ale mágii (je to rôzne). Problem je trochu v tom že ľudia nemajú mutantov veľmy v láske (aspoň vätčšina) a myslia si že su tu iba preto aby ich nahradili (čo sa podľa mna raz stane), preto sa snažia s nimi bojovať (napr. pomocou sentinelov). Keď chcete viac informácii tak pozrite na odkazy nižšie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Earth-616
http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-616


Earth-2149 - Celkom nový svet, ktorý sa ale stal dosť populárnym. Je dosť rozdielny od ostatných a to hlavne v tom že všetci superhrdinovia, a teraz pozor, su zombíci, áno, počuli ste dobre, celý tento vesmír je postavený na tom že jedného dňa spadol sentry z vesmíru a bol nakazený vírusom ktorý mení všetkých po kusnutí na zombí. Tak začal boj o život pre každého na planete, ale aj vo vesmíre, ale nechcem prezrádzať veľa podrobností, pretože tento komiks stojí za to prečítať. Tento universe mal premieru v Ultimate Fantastic Four #21 roku 2005, a neskôr (vďaka popularite) začala vychádzať aj miniséria Marvel Zombies. Lev Grossman z Time Magazínu dokonca vyhlásil o Marvel Zombies, že ide o jednu z desiatych najlepších grafických noviel roku 2007. Keď chcete viac informácii tak pozrite na odkazy nižšie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Zombies
http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-2149
Earth-1610 - Universe známy tiež ako Ultimate Marvel. Ide v podstate o reštartovanie všetkých klasických postáv, s tým rozdielom že (aspoň podľa mňa) všetci sú mladší ako normalne (a tiež všetko začína na Ultimate <Meno>). Séria začala s prvým číslom Ultimate Spider-Man roku 2000, potom pokračovali série Ultimate X-Men a The Ultimates (v tomto vesmíre je to obdoba Avengers, ktorú sformoval Nick Fury, ktorý je mimochodom černoch) v roku 2001. Nakoniec prišli Ultimate Fantastic Four v roku 2004. Tento Universe je urobený hlavne pre mladších čitatelov, a to vydno aj dosť v komikse (napr. absencia krvi je dosť veľká). V roku 2008 začal séria Ultimatum (ide o pád celého Ultimate vesmíru). Čo sa týka môjho názoru na tento vesmír, mám dosť zmiešané pocity, na jednu stranu sa my celkom páči Ultimate Spider-Man a ešte viac Ultimates, zato Ultimate Fantastic Four je o dosť slabšie. Všetko záleží na tom ako sa skončí séria Ultimatum. Keď chcete viac informácii tak pozrite na odkazy nižšie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Earth-1610
http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-1610
Earth-295 - Universe známy tiež ako Age of Apocalypse. Táto realita bola omylom vytvorená Legionom, synom Charlesa Xaviera a izraelským diplomatom Gabriellom Hallerom. Legion veril že jediná možnosť ako nastoliť mier medzi ľudmi a mutantmi je zabiť Magneta predtím než začal zo svojím mutanským odbojom. Preto cestoval späť časom do doby keď Charles a Magneto žili spolu a pracovali v Izraeli na klinike. Zobral zo sebou aj Storm, Icemana, Bishopa a Psylocke. Počas prenosu časom ale prišli X-Meni o pamäť a zaútočili na Legiona. Legion sa pokúsil zabiť Magneta psi-mečom (meč vytvorený myšlienkami) ale Charles mu v tom zabránil a pritom zomrel, a teraz prichádza tá sranda, tým že zabil Legion svojho otca, vlastne poprel svoju existenciu a tak sa ani nemohol vratiť v čase a zabiť svojho otca (a stále dokola). M'Kraan kryštál (mocný artefakt, ktorý dokaže meniť realitu) sa snažil vyriešiť tento problém a rekonštruovať realitu a kvôli tomu stvoril novú realitu, existencia X-Menov bola vymazaná (tých čo cestovali časom), až na Bishopa ktorý zostal uväznený v čase celých 20 rokov (tiež má odvtedy roztrúsené spomienky na túto udalosť a to čo bolo predtím). Ako spestrenie tohto crossoveru vás čaká aj súboj s Apocalypsom. Táto séria vychádzala v rokoch 1995 až 1996. Keď chcete viac informácii tak pozrite na odkazy nižšie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Earth-295
http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-295


Earth-58163 - Universe známy tiež ako House of M (u nás Rodina M). Táto 8 dielna séria (osem dielov má hlavný komix ale má aj veľa odbočiek v sériach New X-Men Vol 2 #16-19, Spider-Man: House of M #1-5, Fantastic Four: House of M #1-3, Incredible Hulk Vol 2 #83-86, Iron Man: House of M #1-3, Mutopia X #1-4, Uncanny X-Men #462-465, Wolverine Vol 3 #33-35, Exiles #69-71 atď.). Hlavný komix House of M vychádzal v roku 2005 až 2006, písal ho Brian Michael Bendis (podľa mňa jeden z najlepších scénaristov) a kreslil Olivier Coipel. Príbeh pokračoval tam kde skončil v sérii Planet X a Avengers Disassembled (rozpad Avengers), kde mutantka menom Scarlet Witch (šarlatová čarodejnica) prekonala mentálne zrútenie, počas ktorého zmenila realitu tak aby zase oživila svoje mrtvé dieťa. Hlavnými postavami v tejto sérii je tiež Magneto (otec Scarlet Witch) a Quicksilver (brat Scarlet Witch). Všetko začalo nervovým zrúteným Scarlet Witch, ktorá potom odišla na Genoshu, X-Meni a zbytky Avengers sa jej snažili pomôcť aby sa úplne nezbláznila a preto sa vydali na Genoshu, ale keď tam prišli, tak nikoho nenašli, v tom sa zjavilo na nebi jasné svetlo a všetko sa zmenilo. V tomto novom svete napadol magneto s pomocou sentinelov Manhattan v roku 1979, vďaka čomu sa stal vodcom všetkých mutantov na svete. Všetko potom bolo tak trochu naruby, mutanti sa stali pánmi celého sveta vo všetkých oblastiach a obyčajný ľudia sa stali otrokmi (nie tak úplne, ale nezastávajú žiadne dôležité funkcie). Všetko sa zmenilo naspäť ale z jedným rozdielom a to že mutanská populácia sa behom okamihu zmenšila z pár miliónov na niekoľko stovák (proste čistí Bendis, nezabije pár ale milióny). Samozrejme na túto veľkú udalosť zabudli skoro všetci, až na pár osôb. No a mimochodom Magneto prišiel o svoje schopnosti. Keď chcete viac informácii tak pozrite na odkazy nižšie.
http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_M
http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-58163

Pokiaľ sa zaujímate aj o dalšie svety (série), tak som pozrite sem.
http://marvel.wikia.com/wiki/Category:Realities
http://en.wikipedia.org/wiki/Multiverse_(Marvel_Comics)


Prosím ospravedlnite moje gramatické chyby, ale niesom dokonalý a celkom som sa snažil aby som ich nerobil. Vítam všetky pripomienky a návrhy. Keď budem mať čas (a bude sa my chcieť), tak pridam dalšie obsahy. Tiež to záleží na ohlase, takže ked sa vám tento článok páčil, kľudne poďakujte.  ;)

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal