Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal scorpioo
 - 12 Květen, 2009, 00:41:14
Tak toto vzerá perfektne..už sa teším
Poslal keram
 - 11 Květen, 2009, 07:51:09
skús si prečítať sériu Invincible, alebo Brit, alebo Battle Pope, alebo Astounding Wolf-Man. prípadne Walking Dead. Kirkman jednoducho umí a kreslič mu vždy výborne sekunduje.
Poslal xVEGANx
 - 11 Květen, 2009, 01:08:25
Tohle nemusi byt spatna zalezitost, ale ta kresba me trochu nesedi.Uvidime jak bude drzet pohromade s pribehem.
Poslal keram
 - 11 Květen, 2009, 00:02:20
tiež sa teším :--
Poslal morlum
 - 11 Květen, 2009, 00:00:47
Vypadá to dobře, těším se na překlad.
Poslal keram
 - 10 Květen, 2009, 23:26:26
Dôchodca útočí...

Nikdy som o postave menom Destroyer nepočul. Nevedel som o koho ide, nevedel som či je to hrdina, alebo zlosyn. Vedel som iba jedno. Sériu s touto postavou píše Robert Kirkman, a ako správny Kirkmanofil, som si ju nemohol nechať ujsť. Moje pocity pri čítaní prvého dielu boli následovné: hlavný hrdina vyzerá ako mix Punishera s maskou Hobgoblina a hneď na prvej strane v prvom paneli prerazil teroristovi päsťou hlavu. Destroyer sa s nikým neserie, nabodáva teroristov na ich vlastné zbrane, hádže jednu hlášku za druhou, a potom skočí hlavičku spolu s poslednými teroristami na bombu, ktorá exploduje. Jediný, kto zostane nažive, je Destroyer bez šiat - pripomenulo mi to vitálnejšiu, dôchodcovskú Kirkmanovu postavu menom Brit, ktorý je rovnako nezraniteľný, ale na tom teraz nezáleží. Prvý dojem je výborný. A ako iste viete, prvý dojem je najdôležitejší.

A Kirkman pokračuje vo svojej scenáristickej jazde a predhodí nám pár prekvapení. Prekvapenie číslo jedna: Destroyer je dôchodca. Prečo je to tak, si povieme neskôr. Prekvapenie číslo dva: Destroyer zomiera. Jeho srdce by mohlo kedykoľvek vypovedať službu. Prekvapenie číslo tri: rozhodne sa svoj zvyšný čas dobre využiť. Splní vlhký sen každého bojovníka so zločinom. Pozabíja toľko zmrdov a vyradí toľko tajných organizácií, koľko bude môcť, aby mohla jeho rodina žiť v bezpečnejšom svete. Nie je to veľmi originálny plán, ale čo už.

Prvý na rade je Destroyerov vlastný brat, ktorý sa dokáže meniť na akési monštrum a momentálne sedí v base. Tak mu počas návštevy a ,,férového" súboja vytrhne srdce z tela. Bratská láska ako sa patrí. Ďalší na rade bude jeho úhlavný nepriateľ menom Scar, ale najprv ho bude musieť nájsť. To je v skratke príbeh zatiaľ dvoch čísiel z piatich.

Povedzme si niečo o samotnej postave. Destroyer, vlastným menom Kevin ,,Keen" Marlow, sa prvýkrát objavil v roku 1941 v komikse Mystic Comics #6. A nestvoril ho nikto iný než sám Stan ,,The Man" Lee. Ako vraví bývalý šéf Marvelu a komiksový historik Roy Thomas: ,,Destroyer bol Stanovým najobľúbenejším superhrdinským výtvorom ešte pred Fantastic Four." Jeho príbehy vychádzali pod hlavičkou Timely Comics (budúci Marvel Comics) a vďaka svojmu kostýmu s lebkou a modrou maskou sa preslávil viac než niektoré postavy tých čias.

A ako sa z Keena Marlowa stal Destroyer? Podobne ako sa zo Steva Rogersa stal Captain America. Marlow pracoval ako novinár, ktorý tajne písal články v nacistickom Nemecku o nacistických praktikách. Nemčúri ho našli a uväznili v koncentračnom tábore, kde stretol antinacistického nemeckého vedca, profesora Erica Schmitta, ktorý na neho použil sérum Super Vojaka. Vďaka séru bol Marlow nezraniteľný, a tak bez problémov ušiel z koncentráku a prevzal identitu bojovníka proti fašizmu menom Destroyer.

Teraz sa presuňme do súčasnosti k sérii Destroyer MAX. Prečo je z Marlowa dôchodca? Pretože narozdiel od nebohého Steva Rogersa neskončil v ľade a neboli na neho po experimente so sérom použité vita lúče, ktoré by spomalili jeho starnutie. A pretože Kirkman pojal túto sériu a postavu svojím vlastným neobvyklým spôsobom: ,,Je to ako keby mal Destroyer od 40tych rokov svoju vlastnú komiksovú sériu a ja teraz iba píšem čísla #701 - #705..." Jeho spolupáchateľom je kreslič Cory Walker, ktorý s Kirkmanom spolupracoval už aj na sérii Invincible. Cartoonový štýl Walkerovej kresby výborne vystihuje ujetú a násilnú atmosféru príbehu.

Robert Kirkman ma zatiaľ ešte nikdy nesklamal a som si istý, že po dokončení a dočítaní série Destroyer budem nadmieru spokojný... a budem chcieť ďalšie príbehy tohto coolového dôchodcu.

Túto sériu mám rezervovanú a bude preložená.
+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal