Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal morlum
 - 27 Březen, 2009, 00:03:04
Tak ta kresba je fakt parádní.
Poslal Kocour
 - 24 Březen, 2009, 01:42:15
Galérka SUPER! Jak jsem na ni koukl, tak ta kresba mi hodně připomněla Guy Davise z B.P.R.D.
Poslal keram
 - 24 Březen, 2009, 00:54:21
pridaná galéria. :--
Poslal RakeW
 - 17 Březen, 2009, 11:50:25
Takový příslib mi zatím postačí :).
Poslal keram
 - 17 Březen, 2009, 11:48:51
chcel by som... chcel by som toho vela... skúsim Hawajské očko s hlavným hrdinom Ftakom. ale nebude to hneď.
Poslal RakeW
 - 17 Březen, 2009, 11:46:50
Jé, tohle jsem si kdysi prohlížel (rozhodně bych neříkal "četl") a z toho letmého pohledu se mi to moc líbilo. Ty, keram, existuje nějaká šance, že budeš někdy tyhlety fajn komiksy, na které píšeš ta svoje představení, překládat? Damned, War Heroes, Hawaiian Dick...
Poslal keram
 - 17 Březen, 2009, 10:35:16
Tropický noir...

Piesčité pláže, lepé devy v plavkách, more, lepé devy. Miesto ako stvorené pre týpka v havajskej košeli s chlpatou hruďou, mastným copom a ksichtom, ktorý by pripadal sexy iba gayom. A možno ani im nie. Volá sa Nick Slaughter. Kto by ho nepoznal. Tí, čo vyrastali v 90-tych rokoch si ho určite dobre pamätajú. Teraz si vezmite túto ,,legendárnu postavu" a vráťte sa s ňou do roku 1953 na Hawajské ostrovy. Mastný cop odstrihnite a trápnu nezapnutú košelu vymeňte za peknú zapnutú košelu. Z trápneho, súkromného detektíva urobte drsného, bývalého policajta a ako vravia žabožrúti: voilá. Máme tu hlavného hrdinu série Hawaiian Dick.

Pre tých z vás, ktorí nevedia dobre anglicky a poznajú iba pár základných slov - Fuck, Shit a Fuck - môže byť názov série trochu zavádzajúci. Dick je v preklade Richard, čurák, alebo súkromné očko/čmuchal. Takže názov série nie je Hawajský Richard, ani Hawajský čurák, ale Hawajské očko/Hawajský čmuchal. A tým Hawajským očkom je muž menom Byrd. Ten kedysi pracoval ako policajt v Štátoch, ale vďaka istej prestrelke sa musel odobrať na predčasný dôchodok. Momentálne pracuje ako súkromný detektív a vypomáha mu jeho kamoš Mo Kalama, s ktorým kedysi slúžil v armáde.

Byrd in Paradise... Súkromné očko, Byrd, dostane na starosť nájsť ukradnuté auto, lenže za nájdenie mu ponúkajú viac než koľko také auto stojí. Byrd, ako správny detektív, ucíti, že tu niečo smrdí a nebude to asi tou hnedou vecou, do ktorej šliapol počas prechádzky v parku. A tak zaskočí na pokec s mužom ktorý si ho najal a ten mu povie, že v kufri toho auta je náklad, ktorý patrí miestnemu drogovému královi menom Biskup Makari. Takýto príbeh pravý fanúšikovia noiru ocenia. Treba nájsť auto, v jeho kufri je náklad, ktorý patrí niekomu mocnému. Nevieme čo to je, ani čo s tým nákladom ten Biskup chce urobiť. Do toho všetkého sa zamieša krásna majitelka baru Kahami a médium Madame Chan, ktorá príbehu dodá príchuť voodoo.

Príbeh série Hawaiian Dick: Byrd in Paradise vyšiel v roku 2002 a dočkal sa ďalších dvoch pokračovaní The last resort a Screaming Black Thunder. Všetky tri príbehy napísal B. Clay Moore a o kresbu a koloring sa majstrovsky postaral Steven Griffin. Po uvedení prvého čísla série Byrd in Paradaise, sa dočkalo Hawajské očko velkého úspechu. V roku 2004 sa spoločnosť New Line Cinema rozhodla natočiť film podľa tejto série, ale zatiaľ zostalo iba pri sľuboch. Ale na druhú stranu kreslič série Steven Griffin bol v roku 2003 nominovaný na cenu Russa Manninga a od roku 2004 až 2006 získal tri ocenenia Willa Eisnera za najlepší koloring. A zaslúžil si ich právom. Griffin výborne využíva farby - od veselých a jasných, až po temné a depresívne. Vďaka jeho kresbe, a hlavne koloringu, na vás dýchne úžasná atmosféra 50-tych rokov.

Táto séria je výborným mixom noiru a voodoo. Starého a nového. Stojí za prečítanie.

EDIT: korektúra by Mankin


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal