Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal jofre
 - 15 Únor, 2009, 15:32:02
pozor toto je teaser:

Momentálne chystáme-e editujeme Flaming Carrot 1---je to "úchylárna" plná zvráteného humoru, komunistov, ak47čiek, neviditeľných kabátov a českoslovenksa  rofl
Takto nejako mala vyzerať studená vojna  rofl
Pripravte sa na RED DYKE, ZABIJÁCKYCH DEDOMRÁZOV, STRÝČKA BILLIHO CHIROTANK A INÉ čb PODIVNOSTI!!!

Poslal jofre
 - 08 Únor, 2009, 17:39:01
FLAMING CARROT

Kto je Flaming Carrot?


Táto ,,planúca mrkva" nie je len ďalšou, hoc záhradnou, odrodou superhrdinu! Mám zopár dobrých argumentov. Po prvé- nenosí latexový obleček a ,,slipy cez nohavice". Po druhé-
žije v čudnom podsvetí, kdesi v pokrútenej realite. Táto ,,realita" je z jednej štvrtiny Salvador Dálí, z 1/32 Batman, z 1/8 a 23 minút próza v polovici piesne od Doors a z 7/16 trip na LSD.
Je to svet, akoby ,,opísaný" z básnikovho sna, alebo priam Lovecraftovej tvorby. Je to viac než len to- je viac pokrútený, nesúvislý ako Lovecraftovské svety. Jedna vec ústi nevysvetliteňe do druhej a všetko na čo narazíte je vám známe, s výnimkou toho že vám to známe nie je.


Mrkvičiak je ,,superhrdina", ktorého hlavná ,,mocnosť" je ,,Zenová Sprostota". Nosí masku gigantickej mrkvy, planúcim- ohnivým chocholom. V dolnej časti kostýmu má tajné ,,vrecká", kde uskladňuje, mimo iného aj ,,skladaciu nukleárnu pogo-paličku". V opasku nosí nezmyseľný hlavolam, PEZ, bublifuk a kosť pre šťastie. WTF? Takisto nosí obuté plutvy- pre prípad, žeby musel plávať.

Žije v Barákove, hneď vedľa Iron City. Bojuje zo zločinom len preto, že ,,je tu". Na otázku, prečo sa stal superhrdinom odpovedá: ,,Potreboval som strečing." Jeho typickou a jedinou stratégiou, pri boji so zločincami, je: ,,najprv strieľaj a nikdy sa nepýtaj". Ale nie je jedným z tých násilníckych, vyšinutých típkov. Má takú ,,detskú nevinnosť", čo mnohí pripisujú tomu, že má poškodený mozog. Zlí jazykovia hovoria, že mozog sa mu poškodil potom, ako prečítal 5000 komiksových knižiek na 1 posedenie.  No jeho ,,tajný pôvod" zostáva doposiaľ neodhalený. Skrytý pod veľkou oranžovou maskou. K ,,secret originu" sa zas vyjadruje: ,,Všetko čo viem, som si prečítal v novinách."

Jeho nepriatelia sú mŕtvy pes, mimozemský ,,swinger" (nie nepýtajte sa na význam, ani nehľadajte v slovníku), či klony Hitlerovej nohy. Má aj zopár priateľov- známeho vynálezcu Dr. Hellera, zemiakového chrobáka, strýčka Billyho a radu mladých, plnoštíhlych no pekne tvarovaných a navyše- voľnomyšlienkárskych, žien.

Narozdiel od svojich hrdinských superkolegov, ktorí si vybíjajú svoje sexuálne potreby, na svojich mladých ,,pobočníkoch" (no zoberte si také dielko ako Návrat temného rytiera- tam je to doslova evidentné :P), FC má extrémne ,,zdravé" libido. Oddáva sa mu s rovnakou chuťou ako bojuje so zločinom. Ženy doslova šalejú za jeho podivným správaním a občas podliehajú náhlym návalom jeho demencie.

No nemilujte ho aj vy. Ak niekde nájdem toto skvelé dielo, už dopredu si rezervujem preklad! :D

Flaming Carrota stvoril Bob Burden, ,,demetný" spisovateľ a výtvarník, ktorý si ,,užil" svojich 15 minút slávy jedine pri tomto kúsku. Nik netuší, na čom ,,šlapal". Debutoval s mrkvičkou v komiksovej antológii Visions. Neskôr dostal FC vlastnú radu. S vlastnou radou debutoval v roku 1984 a prakticky ,,cez noc" sa stal kultovou záležitosťou pre istú skupinu- ,,sociálne zaostalých mladých-dospelých". Vôbec- v 80. rokoch sa experimentálnym komiksom darilo, ikeď nikdy, ako aj FC nedosiahli úspech ,,mainstreamu". Výnimkou boli asi len Teenage Mutant Ninja Turtles. Predsa len  FC sa dočkal aj spracovania filmového. Išlo o rip-off verziu, kde vystupovali len vedľajšie postavy a samotný mrkvomuž sa tam neobjavil. Šlo o film Bena Stillera  Mystery men.


http://en.wikipedia.org/wiki/Flaming_Carrot
Poslal jofre
 - 08 Únor, 2009, 17:30:42
Prosím moderátorov o presunutie do sekcie Postavy a týmy.
VĎAKA  :-//

presunuté ďakujem  :-))
Poslal jofre
 - 04 Únor, 2009, 22:01:17
Citace od: Sir_Pete v 04 Únor, 2009, 21:37:18
Naprosto těžké plošinovky. To ovšem kdysi byla každá hra HardCore, tak že se není čemu divit ;). Nechystáš se i na Howarda the Ducka?  ;)

Uz viac ludi o to prosilo. Tak oki. Pravdaze, taky oldschool hrdina tu nesmie chybat...  :D
A k Jimimu- ja som to nikdy ani nedohral, bolo to fakt hardcore.... po vsetkych strankach.
Poslal Sir_Pete
 - 04 Únor, 2009, 21:37:18
Naprosto těžké plošinovky. To ovšem kdysi byla každá hra HardCore, tak že se není čemu divit ;). Nechystáš se i na Howarda the Ducka?  ;)
Poslal jofre
 - 04 Únor, 2009, 20:47:31
ŽÍŽALA JIM aka Earthworm Jim

Dúfam, že po daždi,
vtedy keď von zo zeme vychádzajú dáždovky, ich nezašlapujete!?
Neradil by som...lebo príde Jimmy a dá Vám- čo preto  rofl


Za ďalšieho frenetického superhrdinu z rodu "iných" je zodpovedný Doug TenNapel. Ide o hrdinu ,,multimediáleho" a to doslova. V časoch jeho najväčšej slávy vznikla pôvodne len 2 dielna herná séria (najnovším prírastkom je Earthwor Jim 3D). Krátko na to aj animovaný seriál v 2 sezónach a 3 dielna komiksová séria od Marvelu
V odnoži  Marvel Absurd, v rokoch 1995-1996 vyšli 3 knihy. Komiks čerpal inšpiráciu z hernej aj televíznej série. Ale boli použité aj nové nápady. Bol viac ironický , zaváŇal politickou satirou a ,,poctil" staré filmy (Duna, Občan Kane, Wizard of Oz), či sitkomy. Písali ho  Dan Slott (Ren & Stimpy, Batman Adventures, Avengers, She- Hulk) a  Barry Crainte. 


Narodil sa a vyrastal v Texase na výdatnej pôde. 
Jim bol-a iba priemerná dážďovka ako milióny ďalších. Len tak sa ,,plazil" okolo a vyhýbal vranám. Jeho obyčajný život sa navždy zmenil , keď je "ultra high-tech nezničitelný super vesmírny kybernetický oblek" spadol z orbitu Zeme, len niekoľko centimetrov od neho.


Nič netušiaca dážďovka využila skafander ako skrýšu pred náletom vrany.  Jimove ,,červivé" telo sa bleskom spojilo atómovými  časticami  v  obleku. Tento oblek bol pôvodne vyrobený Profesorom Monkey-for-a-head pre zlú Kráľovnú Slug for-a-Butt (to sa neprekladá to je úžasné!). Doručiť jej ho mal intergalaktický lovec odmien Psy-Crow. Avšak v strete z renegátom o oblek prišiel! No hádajte či bol z toho štastný. Asi nie.


Avšak s novonabudnutými schopnosťami a neuveriteľnou silou.
sa Jimov život stal ešte nebezpečnejší ako doteraz!

Zrazu chcel celý vesmír jeho hlavu na striebornej tácke! Ale Jimmy so svojou nehasnúcou chuťou po neustálom akčných dobrodružstvách, to musel viac ako len prežiť!!!  A samozrejme aj vďaka skrytému arzenálu, ktorý mu oblek poskytuje. Či už sú to spomínamé bio-mechanické schopnosti, alebo plazmová pištoľ, či dokonca ťažké delostrelectvo. A keď je najhoršie pomôže mu aj divoká banda škrečkov.  Jim ale nie je na tieto napínajúce nebezpečné eskapády sám.

Má zopár dobrých priateľov.
Jedným z nich je malý, zelený sliziak Snott. Pôvodom z Planéty Hlienu, ktorý má t.č. prechodný pobyt v žížalákovom batohu. Ďalšou v rade je Jimmiho láska Princezná What's-her-name, purpurovohlavá Insekticitka, ktorá by rada by videla detronáciu svojej zlej sestry Tyranie. A ešte Peter Puppy. Tento charakter bol vždy môj najobľúbenejší. Je to  malý, gengľavý psík...Ale pozor nenechajte sa zmýliť. V skutočnosti je to psia odroda Dr. Jekkyla a pána Hydea.


PS:Doug TenNapel je zodpovedný aj za Scud-ov spinn-off :D

A tu je menšia ochutnávka z TV seriálu:
http://www.youtube.com/watch?v=OAn_IqDQPIc

Linka na eng. originál komiksovej série: (vďaka elithya!!):
Marvel Absurd : Earthworm Jim 1-3
Pozor : čoskoro v preklade na Vašom fóre!!!
scorpioo rezervačky
Poslal jofre
 - 04 Únor, 2009, 20:39:08
Citace od: RakeW v 04 Únor, 2009, 20:06:06
Pořešeno. Dodal jsem ty čtyři poslední díly a komplet celé série.


:-// :-// :-// :-//
Nemam slov...d a k u j e m...

Poslal RakeW
 - 04 Únor, 2009, 20:06:06
Pořešeno. Dodal jsem ty čtyři poslední díly a komplet celé série.
Poslal jofre
 - 04 Únor, 2009, 19:54:59
Citace od: RakeW v 04 Únor, 2009, 19:37:26
Ser na torrenty, na komics-live.com je Scuda spoustu. A i tady na foru je nějaký topic, ale nevím, kolik toho v něm je.

ano nasiel som....dik za upozornenie....tak dam pre vsetkych link. Este ostava zistit ci su tam aj diely 21-24. Kazdopadne velak vdaka!!! :-))
Poslal RakeW
 - 04 Únor, 2009, 19:37:26
Ser na torrenty, na komics-live.com je Scuda spoustu. A i tady na foru je nějaký topic, ale nevím, kolik toho v něm je.

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal