Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění - zatímco jste četl, přišlo 63 nových odpovědí. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal alexxiik
 - 07 Květen, 2020, 18:20:19
Mne rúško nevadí, otca mám po x-tej chemoterapii, troch ďalších v okolí, nechcem si nič vyčítať.
Poslal sackettboy
 - 07 Květen, 2020, 12:46:30
Citace od: quetzalogg v 07 Květen, 2020, 01:23:47Kontakty mezi lidmi nejenže nejsou fyzické, ony nejsou ani vizuální.

jj vela ludi boci pohladmi ako keby sa to prenasalo ocami :D


Citace od: myth v 07 Květen, 2020, 01:31:53ženské úsměvy mi chybí taky... ale zase rouška zdůrazňuje oči

hej tiez som si to vsimol. ovela viac je teraz sympatickych zien :-D, ale na druhu stranu, uz tyzden na seba kazde rano vo fitku s jednou babou kukame, ale len z toho pohladu, tazko odhadovat, ked ako pises, nevidiet usmev a mimiku :D
Citace od: Wrai v 06 Květen, 2020, 22:21:32Dnes sa mi prvýkrát stalo, že som si zabudol dať rúško a prešiel som zhruba 30 metrov po chodníku, kým som si to uvedomil, aj mi bolo divné prečo okoloidúci na mňa civia, no vtedy mi trklo. Cesta späť do bytu už nebola taká ako predtým, cítil som sa neisto, cítil som ako si o mne okoloidúci myslia svoje, posielajú ma do horúcich pekiel, volajú na mňa proti-teroristické komando, volajú prezidentke, aby na mňa vyslala aj ten jeden funkčný MIG-29. Bolo to dramatické.

kámo toto je už na cvokára :D
Poslal myth
 - 07 Květen, 2020, 01:31:53
Jj, ženské úsměvy mi chybí taky... ale zase rouška zdůrazňuje oči a už dlouho jsem neviděl tolik krásných dámských pohledů. :D
Poslal quetzalogg
 - 07 Květen, 2020, 01:23:47
Citace od: magik v 07 Květen, 2020, 00:45:27...ked clovek 30 rokov chodi z domu s odhalenou tvarou a teraz zrazu toto  ::) Najviac mi na tom vadi, ze ludia nevidia ze sa na nich usmievam (co robim rada a casto).  :)

No právě. Kontakty mezi lidmi nejenže nejsou fyzické, ony nejsou ani vizuální. Proto tyhle opatření, tak jak jsou u nás zavedený, považuju za strašný zlo. A hlava mi nebere, jak snadno se s tím někteří lidé smířili, vůbec to nepovažujou za nějakou újmu.

A to celý proto, že do nich Blesk a Nova každej den hustí, že je z Itálie nebo Británie zóna smrti a podobný kraviny.
Poslal magik
 - 07 Květen, 2020, 00:45:27
Citace od: Wrai v 06 Květen, 2020, 22:21:32Dnes sa mi prvýkrát stalo, že som si zabudol dať rúško a prešiel som zhruba 30 metrov po chodníku, kým som si to uvedomil, aj mi bolo divné prečo okoloidúci na mňa civia, no vtedy mi trklo. Cesta späť do bytu už nebola taká ako predtým, cítil som sa neisto, cítil som ako si o mne okoloidúci myslia svoje, posielajú ma do horúcich pekiel, volajú na mňa proti-teroristické komando, volajú prezidentke, aby na mňa vyslala aj ten jeden funkčný MIG-29. Bolo to dramatické.

Mne sa to uz tiez stalo, ze som vysla z bytu bez toho, ale som sa spamatala este na schodisku. Stretla som po ceste suseda ktory na mna divne pozeral. Tak som si vyslapala tych par poschodi naspat. Ale fakt je lahke na to zabudnut, ked clovek 30 rokov chodi z domu s odhalenou tvarou a teraz zrazu toto  ::) Najviac mi na tom vadi, ze ludia nevidia ze sa na nich usmievam (co robim rada a casto).  :)
Poslal Wrai
 - 06 Květen, 2020, 23:15:39
Ak mi niečo koronakríza dala tak jedine nechuť kamkoľvek vkročiť, nie z obavy nákazy, ale zo znechutenia z tých nariadení. Je mi šum a fuk čo všetko otvorilo, pre mňa sa nič nezmení dokiaľ to úplne nepominie. Predtým som neznášal úrady, teraz je to každý obchod.Ísť do klasického holičstva?( nie k nejakému barberovi.) Objednaj sa.
Ísť si kúpiť mikinu, bundu, rifle? Vyskúšaj si ničoho sa veľmi nedotýkaj, oblečenie dáma na 24 hodín bokom.

Do toho "Pane, opustite prosím našu prevádzku a počkajte vonku už máme vo vnútri priveľa ľudí."

Ísť po niečo na poštu? 200 metrový rad ľudí. hodina čakania.

Ísť na pivo do krčmy? Načo keď, za stolom môžu sedieť len dvaja.
Poslal quetzalogg
 - 06 Květen, 2020, 22:57:22
U nás už se pěstuje do jisté míry rozumná nekázeň. V obchodech, v autobusu a podobně je to jasný, každej to dodržuje, ale na ulici to má většina lidí stažený pod bradou, na malém městě se na chodnících žádný srážky nekonají. Podle mě to takhle mělo být zavedeno od začátku, žádné skutečné ohrožení by tím nevzniklo a lidi by nebyli tak frustrovaní, navzájem rozeštvaní (rouškaři vs. antirouškaři...).

Dnes jsem viděl ve zprávách nějakou anketu ohledně toho, kdy by mělo být zrušeno plošné nařízení roušek všude na veřejnosti. A nekecám, asi 18% lidí bylo pro to, že by to mělo být zachováno už natrvalo. OMG, lidi...
Poslal Wrai
 - 06 Květen, 2020, 22:21:32
Dnes sa mi prvýkrát stalo, že som si zabudol dať rúško a prešiel som zhruba 30 metrov po chodníku, kým som si to uvedomil, aj mi bolo divné prečo okoloidúci na mňa civia, no vtedy mi trklo. Cesta späť do bytu už nebola taká ako predtým, cítil som sa neisto, cítil som ako si o mne okoloidúci myslia svoje, posielajú ma do horúcich pekiel, volajú na mňa proti-teroristické komando, volajú prezidentke, aby na mňa vyslala aj ten jeden funkčný MIG-29. Bolo to dramatické.


Poslal alexxiik
 - 23 Duben, 2020, 03:20:41
Celosvetova spotreba padla o 30-40 %, nie je dopyt, padajú ceny. a keď si rusko a handrové hlavy porovnávajú, kto má väčššieho a ešte zvýšia ťažbu...
A tu sa obchoduje s tisícmi barelov, čo v skladovacích nákladoch môže znamenať vysoké položky, takže každý čakanie je len drahšie.
Sklady sú plné a majiteľ skladu tlačí na majiteľov ropy, aby si ju vzali, čo nemôžu, lebo špekulant v kancli si s ňou môže tak akurát...vatru spraviť. Anonymný trh = nevieš, kto je kupujúci, t.j. či si ju vie vziať alebo nie. Predpokladám, že sa vrt len tak zastaviť nemôže, čiže viacmenej ťažba (väčšia/menšia) pokračuje a potrebujú stále naskladňovať.
Nevyznám sa v obchodovaní spracovateľov, aký to má dopad napr. na taký Slovnaft, aj tí špekulujú, ale regular nákupca má inú vyjednávaciu pozíciu, ako špekulant, ktorý nakupuje/ predáva fixný objem za budúcu neznámu alebo známu cenu. Inak sa správajú komodity, inak cenné papiere, inak drahé kovy.

Plus, každý trh a každá burza je iná...

"In practical terms, the collapse in the May contract does not mean that oil is free or that you personally can be paid to take oil. Only a small number of May contracts actually traded at prices below zero. Most oil set to be delivered to Cushing next month settled at prices well above $20/barrel. "

V každom prípade, keby teraz Kičura naskladňoval hmotné rezervy, to by bolo terno  rofl  rofl  rofl

Navyše, ak má niekto futures kontrakt dohodnutý na 1.5. na cenu napr. 35,-, aktuálna cena ho netrápi.
Poslal Wrai
 - 23 Duben, 2020, 01:58:20
Z laickeho pohladu mi to pride proste divne, vsak necham na sklade, ked jej cena opat stupne...keby mala nejaku expiraciu tak clovek sa nad tym nepozastavi.

Vsak to nie je nieco co musis minut okamzite, alebo co strati hodnotu navzdy.

Ekonomika ma fakt neprestane udivovat.

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal