Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Kocour
 - 21 Únor, 2020, 16:45:16
Jo, to je on. A Ron Perlman :)
Jo, to nakousli teď v zatím posledním díle a podle preview na další díl to budou řešit víc v dalším díle. Jestli bude zase režírovat Frakes, tak by tam mohly být věci i z First Contactu (mého nejoblíbenějšího ST filmu ever :)
Poslal Wrai
 - 21 Únor, 2020, 15:47:42
Je to ten film kde hral Tom Hardy? Je v serialy zapletka s Pickardom a jeho asimilovanim Borgami?
Poslal Kocour
 - 21 Únor, 2020, 15:39:28
Tož jako trekie a hlavně velký vyznavač STNG jsem naprosto nadčen :) Pokud chceš seriál zkouknout, výrazně doporučuji podívat se před tím na film Nemesis, to je poslední film STNG a na události v něm seriál nejvíc navazuje. Přímo seriál STNG není až tak podstatný, možná jenom díl s Madoxem ve druhé sérii, už nevím název, kde soudili andorida Data ohledně jeho lidství, na tento se též navazuje. Jinak je tam strašně moc narážek na minulé ST a vůbec ST svět, takže je to vyloženě fan seriál (třeba fanoušek pozná hned v první scéně v prvním dílu, že maskované postavy jsou romulani, protože střílejí z romulanských blasterů, ale normální člověk to samozřejmě neví a musí chvíli čekat až to řeknou, třeba hned pozná rozdíl mezi vulkáncem i romulanem jen z délky a sklonu obočí, ne ST člověku to nic neřekne :) A některé věci tam prostě nikdy nevysvětlí, to je prostě pro ty, co mají nakoukáno (proč Picard žije s členy tajné romulanské policie, co je kortikální implantát a proč je tak důližitý a tak)

V tom je třeba rozdíl od Discovery, která jede zase ve svém universu a můžeš na ni koukat i bez jakékoli znalosti předešlých, není to moc klasický ST, takže si ho užije i ne ST fan. Mě se Discovery líbil též hodně, hlavně první série, která ze začátku vypadala divně, ale všechno to začalo dávat smysl a ten konec byl slušný mind fuck, ten rok nejlepší překvapení na konci seriálu, ten rok to u mě neporazil ani Game of Thrones :)

Je vidět, že CBS právě kvůli tomu takto udělala dva seriály - jeden pro ne fandy ST, druhý právě pro ně. Já si užil oba, oba mají skvělé filmové efekty, dělají na tom stejná triková studia, mají mé oblibené lance flare světelné efekty :D a u obou režíruje některé díly Frakes (Riker ze ST :)
Poslal Rhaegar
 - 15 Únor, 2020, 15:59:39
Co za témata tady není? :D

No já jsem mizerný Trekies. Viděl jsem DS9, Voyger a TNG ještě kdysi na škole, ale už jsi z toho nepamatuji vůbec nic. Filmy jsem viděl ty restarty a ze starších Khana a možná ještě jeden nebo dva.

V paměti mám akorát Enterprise (celkem fajn) a sleduji Discovery (kravina).

To jen abych vysvětlil jaký mám vztah k ST, protože někteří trekies co znám nadávají že to nedává smysl vrámci lore či co a někteří to z podobných důvodů chválí do nebes. Já jsem tímto nezaujat. (Když existuje rozšířené univerzum tak člověk co se v tom vyzná a ten co né to vždy vnímá jinak).

Ten seriál je vcelku průměrný. ale má jednu úžasnou věc, které se nemohu nabažit. Tedy Picarda a jkak svět reaguje na něj a naopak. Je to z tohoto pohledu dekonstrukce jeho postavy. Picard byl v TNG bůh. Mohl si dělat co chtěl. Nikdo ho v tomto ohledu neomezoval a vždy za veškeré své činy sklidil jedině chválu. Tady ne. tady je zdrcen z toho, že ho velení nepotřebuje a nemůže se s tím srovnat. Každá postava mu dává najevo, že už teď není nikdo. Nikoho vlastně moc nezajímá. A ještě k tomu musí čelit nekonečné kritice toho co dříve udělal. 

Už fakt jenom proto hltám každou epizodu. Zbytek stojí fakt na vratkých nohách.     
Poslal vn
 - 14 Únor, 2020, 20:47:02
Já jsem pořád na vážkách. Připadá mi to strašně naivní, ale zatím se dívám.  :D
Poslal Wrai
 - 14 Únor, 2020, 20:11:40
Dobrý je ten seriál o Pickardovi?
Poslal Duncan Idaho
 - 08 Říjen, 2017, 17:35:14
SHUT UP, WESLEY !!  --poz
Poslal Wrai
 - 08 Říjen, 2017, 16:58:25
Poslal Wrai
 - 04 Listopad, 2016, 23:09:49
Fuj, toto bol zlý film, jediná ako tak zaujímavá mi prišla tá žena s tou bielou pleťou...a zápletka s hlavným bad guyom to isté ako v predošlom diely s Khaanom.

To je zahájili nejakú tradíciu, že v každom z týchto reboot filmov musia zničiť Enterprise?
Poslal Jergon
 - 28 Červen, 2016, 11:38:15
     Když jsme u toho, nevíte někdo víc o tom seriálu, kde jsou postavy z TOSky, akorát je hrají jiní, mladší herci? Viděl jsem z toho na nějakém conu akorát jednu epizodu - bylo to o nějaké ženské, kterou chtěli přenést, ale zasekla se při transportu, tak zůstala napůl přenesená v transportní místnosti, mohla myslet, mluvit etc., ale nemohla ven a nakonec se rozpadla a zemřela... Docela se mi to líbilo, ale nevím o tom nic víc.

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal