Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění - zatímco jste četl, přišlo 48 nových odpovědí. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal myth
 - Dnes v 11:14:34
Jo, oni toho ve Star Wars vždy naplkají, třeba že Reyini rodiče byli nikdo. ;-) Hlavně vize vedou obvykle řeči, aby povzbudili toho, komu jsou určeny k žádoucímu jednání. Han Benovi řek, to co potřeboval slyšet proto, aby udělal, co bylo třeba.

A Leya se rozplynula hodiny potom, co zemřela. Spolu s Obi-Wanovým příkladem je prokázané, že rozplynutí se není vázáno na okamžik smrti.

Jak jsem psal, modrá aura není podmínkou, první zjevení Obi-Wana byl čistě jen hlas. To naznačuje, že formu zjevení si volí každý sám dle situace a toho, aby dosáhl nejlepšího kýženého efektu.Vím co Lukas a ostatní k tomu napsali. Jestli to nebylo poznat, je to jen legrace jako spousta jiných teorií o tom, co bylo či bude ve filmech (byť ty možná asi někdo míní smrtelně vážně). Vždy je rozhodující, co si o tom myslí autor.
Ale když se nad tím zamyslíš, tak jim to tam úplně perfektně sedí, že Han má potenciál síly na úrovni Jedi a kdybys jen sepsal čím se vyznačuje ve filmu, tak je to přesně to, čím se vyznačují rytíři Jedi. ;-)
Poslal Wrai
 - Včera v 20:26:28
Povie tam "I am just a memory...your memory." Bodka. Je to tam ním priamo povedané, takže tu nie je žiadne, ale...na konšpiračné teórie tu nie je priestor.

Presne tak, duchovia sú napoly priehľadný s modrou aurou...bol taký Han? A k splynutiu so Silou musíš mať obrovské znalosti o Sile...čo Han nemal. Dostal svetelným mečom cez hruď a spadol, nerozplynul sa. Obi-Wan splynul so Silou skôr než dostal ranu od Vadera.

A na záver...už v Lucasovom náčrte Star Wars bol Han Solo pašerákom...jedine jeho podoba sa menila, ale nie profesia.
Poslal myth
 - Včera v 20:13:57
Když ve Star Wars promlouval evidentně mrtvý k živému, tak to vždy bylo jeho zhmotnění pomocí síly. Ten člověk si uvědomoval, že je mrtvý a co se s ním stalo a byl schopen interakce s tím, ke komu promlouval.

Hanova vize si zcela jasně uvědomovala, kdo je, že je mrtvý a jak zemřel. Měla naprosto normální interakci s Benem juniorem. Takhle se přesně projevují silové vize zemřelých Jedinů (nebo jak se to jmenuje). Když ve Star Wars někdo vzpomínal, nikdy se tato myšlenka nezhmotnila a neprováděla s ním interakci, to byla výsada vizí síly.

Ergo Han z IX splňuje všechny podmínky nutné k tomu, aby byl prohlášen ne za vzpomínku, ale za vizi.Ovšem že ne. Pouze je to podpůrný argument, protože přítomnost (latentní) síly se projevovala i tím, že propůjčovala nositeli výjimečnou schopnost pilotáže.


Jediné, co tam habruje je, že Hanova vize nemá kolem sebe zářící opar a není mihotavá až částečně průhledná. Ale podporu mám, že ne vždy se tyto vize musí projevit takto. V IV. se Benova vize projevila jen jako hlas a v VIII. se vize (sice živého) Luka projevila jako zcela reálně vypadající.

Tělo Jediho sice musí zmizet, aby se transformovalo do vize, ale Han spadl do "díry" a jeho mrtvé tělo se nikde neobjevilo, tedy je zde možný předpoklad, že se také rozplynulo.

Sám jsem se až divil, když jsem s tím přišel, jak to vše do sebe perfektně zapadá, že?  ;)
Poslal Wrai
 - Včera v 19:25:21
Ale v epizóde IX to nebola reálna vízia Hana, ale Benová spomienka, čo tam aj zaznie.
Čiže dobrý pilot = Jedi? Alebo, že Jedi nemôže byť zlý pilot? A čo taký Obi-Wan?
Poslal Rhaegar
 - Včera v 18:31:11
Nechci nabourávat tvojí teorii, ale připomněl jsi mi tenhle skeč o tom jak Han nevěří v Sílu :D
Poslal myth
 - Včera v 11:31:54
Právě že nic, bylo to v pracovní době při obědě. :D

Protože jak se ve filmech pozná Jedi? Používá světelný meč a sílu. V Impérium vrací úder Solo použil světelný meč a v poslední epizodě se objevil jako vize po svojí smrti, což je výsada nejmocnějších rytířů Jedi a demonstroval tak tím úroveň svojí síly, minimálně v latentní podobě. A to, že sílu nepoužil nikdy předtím bylo proto, že byl k ní velmi skeptický a uzavřený. Ostatně Leya měla také velkou moc, ale v první trilogii ji také nepoužila, pokud tedy nepočítáme, že v posledním díle cítila, že Luke je v pořádku.

Han ji navíc nejspíše používal latentně, protože byl nejlepší pilot galaxie a to je věc, kterou prokazují právě ti, co vládnou velkou silou. O Vaderovi/Anakinovi bylo řečeno už v prvních Hvězdných válkách, že to byl skvělý pilot, a sami jsme to viděli v druhé trilogii a sám Luke byl také velmi dobrý pilot.

A že nikdo z příslušných postav jeho sílu necítil? Vader v první trilogii také necítil sílu z Leyi a z Luka teprve až po nějaké době když ho Ben začal cvičit.

Či-li všechny indície svědčí jednoznačně proto, že Han je mistr Jedi, jen o tom neměl nikdo tucha. Beru že to bude pro dost lidí nepředstavitelné, protože nad tím nikdy neuvažovali a nikde to není explicitně řečeno, ale v Hanově případu jsou indície poměrně jednoznačné.

:D
Poslal Wrai
 - Včera v 10:42:58
Kolko ste toho popili?
Poslal myth
 - Včera v 00:13:50
Vedl jsem s kamarádem debatu o posledních Star Wars a vyplynulo nám z ní, že Han Solo je evidentně rytíř Jedi, když ne oficiální, tak minimálně s potenciálem nejvyšších mistrů. :)
Poslal Wrai
 - 23 Leden, 2020, 19:50:12
Koncept arty z Trevorrowovej epizódy IX, ktorá mala pracovný názov "Duel of the Fates"

https://imgur.com/a/lX9JG8F#MTYat4i

Poslal Wrai
 - 22 Leden, 2020, 17:14:37
Olalalalaaaa:

Kto sa tesi?
+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal