Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění - zatímco jste četl, přišlo 49 nových odpovědí. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Wrai
 - Dnes v 14:07:46
Ale rodičia Rey boli niktoši, vzhľadom na rodokmeň, Kylo Ren neklamal ohľadom tohto, čo vo filme taktiež zaznelo...jej otec bol synom Palpatina, ale zjavne nebol citlivý na Silu alebo sa vzdal svojho dedičstva...a boli to len nejakí obyčajní tuláci.

A koľko vízii si v SW videl? Pretože jediné vízie v SW, ktoré poznám ja sú len sledy nejasností...úmrtie Anakinovej matky, úmrtie Padmé...Reyiné vízie okolo rytierov Ren a Reyiné vízie okolo Sithského trónu.


Citaceprvní zjevení Obi-Wana byl čistě jen hlas. To naznačuje, že formu zjevení si volí každý sám dle situace a toho, aby dosáhl nejlepšího kýženého efektu.

A čo sa mu mal zjaviť na krídle X-wingu ako duch?

CitaceA Leya se rozplynula hodiny potom, co zemřela. Spolu s Obi-Wanovým příkladem je prokázané, že rozplynutí se není vázáno na okamžik smrti.

Ja netvrdím, že je...aj Obi-Wan splynul skôr než dostal zásah mečom.

Ja jednoducho tvrdím, že Han nie je Jedi, nie je ani len citlivý na Silu ... to, že je dobrý pilot a podobne nie sú reálne kritéria pre Jedia. To, že sa objavil v epizóde IX bolo vysvetlené, možno bol reprezentáciou svetlej strany v Benovi alebo čokoľvek...ale nebola to reprezentácia toho, že bol citlivý na Silu.
Poslal myth
 - Dnes v 11:14:34
Jo, oni toho ve Star Wars vždy naplkají, třeba že Reyini rodiče byli nikdo. ;-) Hlavně vize vedou obvykle řeči, aby povzbudili toho, komu jsou určeny k žádoucímu jednání. Han Benovi řek, to co potřeboval slyšet proto, aby udělal, co bylo třeba.

A Leya se rozplynula hodiny potom, co zemřela. Spolu s Obi-Wanovým příkladem je prokázané, že rozplynutí se není vázáno na okamžik smrti.

Jak jsem psal, modrá aura není podmínkou, první zjevení Obi-Wana byl čistě jen hlas. To naznačuje, že formu zjevení si volí každý sám dle situace a toho, aby dosáhl nejlepšího kýženého efektu.Vím co Lukas a ostatní k tomu napsali. Jestli to nebylo poznat, je to jen legrace jako spousta jiných teorií o tom, co bylo či bude ve filmech (byť ty možná asi někdo míní smrtelně vážně). Vždy je rozhodující, co si o tom myslí autor.
Ale když se nad tím zamyslíš, tak jim to tam úplně perfektně sedí, že Han má potenciál síly na úrovni Jedi a kdybys jen sepsal čím se vyznačuje ve filmu, tak je to přesně to, čím se vyznačují rytíři Jedi. ;-)
Poslal Wrai
 - Včera v 20:26:28
Povie tam "I am just a memory...your memory." Bodka. Je to tam ním priamo povedané, takže tu nie je žiadne, ale...na konšpiračné teórie tu nie je priestor.

Presne tak, duchovia sú napoly priehľadný s modrou aurou...bol taký Han? A k splynutiu so Silou musíš mať obrovské znalosti o Sile...čo Han nemal. Dostal svetelným mečom cez hruď a spadol, nerozplynul sa. Obi-Wan splynul so Silou skôr než dostal ranu od Vadera.

A na záver...už v Lucasovom náčrte Star Wars bol Han Solo pašerákom...jedine jeho podoba sa menila, ale nie profesia.
Poslal myth
 - Včera v 20:13:57
Když ve Star Wars promlouval evidentně mrtvý k živému, tak to vždy bylo jeho zhmotnění pomocí síly. Ten člověk si uvědomoval, že je mrtvý a co se s ním stalo a byl schopen interakce s tím, ke komu promlouval.

Hanova vize si zcela jasně uvědomovala, kdo je, že je mrtvý a jak zemřel. Měla naprosto normální interakci s Benem juniorem. Takhle se přesně projevují silové vize zemřelých Jedinů (nebo jak se to jmenuje). Když ve Star Wars někdo vzpomínal, nikdy se tato myšlenka nezhmotnila a neprováděla s ním interakci, to byla výsada vizí síly.

Ergo Han z IX splňuje všechny podmínky nutné k tomu, aby byl prohlášen ne za vzpomínku, ale za vizi.Ovšem že ne. Pouze je to podpůrný argument, protože přítomnost (latentní) síly se projevovala i tím, že propůjčovala nositeli výjimečnou schopnost pilotáže.


Jediné, co tam habruje je, že Hanova vize nemá kolem sebe zářící opar a není mihotavá až částečně průhledná. Ale podporu mám, že ne vždy se tyto vize musí projevit takto. V IV. se Benova vize projevila jen jako hlas a v VIII. se vize (sice živého) Luka projevila jako zcela reálně vypadající.

Tělo Jediho sice musí zmizet, aby se transformovalo do vize, ale Han spadl do "díry" a jeho mrtvé tělo se nikde neobjevilo, tedy je zde možný předpoklad, že se také rozplynulo.

Sám jsem se až divil, když jsem s tím přišel, jak to vše do sebe perfektně zapadá, že?  ;)
Poslal Wrai
 - Včera v 19:25:21
Ale v epizóde IX to nebola reálna vízia Hana, ale Benová spomienka, čo tam aj zaznie.
Čiže dobrý pilot = Jedi? Alebo, že Jedi nemôže byť zlý pilot? A čo taký Obi-Wan?
Poslal Rhaegar
 - Včera v 18:31:11
Nechci nabourávat tvojí teorii, ale připomněl jsi mi tenhle skeč o tom jak Han nevěří v Sílu :D
Poslal myth
 - Včera v 11:31:54
Právě že nic, bylo to v pracovní době při obědě. :D

Protože jak se ve filmech pozná Jedi? Používá světelný meč a sílu. V Impérium vrací úder Solo použil světelný meč a v poslední epizodě se objevil jako vize po svojí smrti, což je výsada nejmocnějších rytířů Jedi a demonstroval tak tím úroveň svojí síly, minimálně v latentní podobě. A to, že sílu nepoužil nikdy předtím bylo proto, že byl k ní velmi skeptický a uzavřený. Ostatně Leya měla také velkou moc, ale v první trilogii ji také nepoužila, pokud tedy nepočítáme, že v posledním díle cítila, že Luke je v pořádku.

Han ji navíc nejspíše používal latentně, protože byl nejlepší pilot galaxie a to je věc, kterou prokazují právě ti, co vládnou velkou silou. O Vaderovi/Anakinovi bylo řečeno už v prvních Hvězdných válkách, že to byl skvělý pilot, a sami jsme to viděli v druhé trilogii a sám Luke byl také velmi dobrý pilot.

A že nikdo z příslušných postav jeho sílu necítil? Vader v první trilogii také necítil sílu z Leyi a z Luka teprve až po nějaké době když ho Ben začal cvičit.

Či-li všechny indície svědčí jednoznačně proto, že Han je mistr Jedi, jen o tom neměl nikdo tucha. Beru že to bude pro dost lidí nepředstavitelné, protože nad tím nikdy neuvažovali a nikde to není explicitně řečeno, ale v Hanově případu jsou indície poměrně jednoznačné.

:D
Poslal Wrai
 - Včera v 10:42:58
Kolko ste toho popili?
Poslal myth
 - Včera v 00:13:50
Vedl jsem s kamarádem debatu o posledních Star Wars a vyplynulo nám z ní, že Han Solo je evidentně rytíř Jedi, když ne oficiální, tak minimálně s potenciálem nejvyšších mistrů. :)
Poslal Wrai
 - 23 Leden, 2020, 19:50:12
Koncept arty z Trevorrowovej epizódy IX, ktorá mala pracovný názov "Duel of the Fates"

https://imgur.com/a/lX9JG8F#MTYat4i


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal