Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění - zatímco jste četl, přišlo 4 nových odpovědí. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal strougy
 - 12 Září, 2019, 12:58:54
Gate-Way. Ač by to měla být ukončená minisérie o 4 dílech, tak se zjevně jedná o pouhý prolog k nějakému delšímu příběhu. Teoreticky by mohl být i zajímavý, třeba by se tam něco osvětlilo, tady se naopak neosvětlí nic, skončí to twistem a co je nejhorší, je to otravné a nudné až běda. Po žádném navazujícím příběhu tak pátrat nemíním.

Poslal strougy
 - 22 Srpen, 2019, 16:16:05
Oh, Killstrike. Hodně meta a hodně se posmívající komiksu 80. a 90. let (zejména prý Rob Liefeld a Alan Moore jsou terči). Ne špatné, pár momentů člověka pobaví, ale asi i díky nic moc kresbě to výrazněji nezapůsobí.

Poslal Spacecore
 - 22 Srpen, 2019, 14:20:52
Já čtu Supermana Year One of Franka Millera a Romity Jr. a jako dobrý.. Má to každých pár stránek divný WTF moment ryze ve stylu pozdního Millera, ale pak to zas má suprové dojemné okamžiky a tak nějak hloubku, právě vyšel druhý díl, uvidím kam se to posune. Zvláštní je, že tam Clark narukoval.

Pak čtu Justice League řadu od Snydera a to je v podstatě animák pro dospělý.. Je to inspirovaný Justice League TV seriálem, bere si to i od Morrisona (ten mu přímo radil) a defakto je jeden velký DC event, který směřuje k novému restartu, či něčemu takovému, akorát je to vše v jedné řadě (když nepočítáme pár tie-in řad jako Justice League: Odyssey a Justice League Dark - to jsem ještě nečetl).
Poslal strougy
 - 19 Srpen, 2019, 15:16:38
Během dovolenkování jsem se nejen poflakoval, cachtal v moři či popíjel alkoholické nápoje, ale přečetl i pár komiksů.

Groo: Friends and Foes. Klasický Groo, kdo ho má rád, jako například já, tak si to užije, kdo ne, tak ten to předpokládám číst nebude. Kdo by se s ním chtěl seznámit, pak tohle je vcelku dobrá volba, jelikož každý díl je věnovaný nějaké důležité postavě z jeho světa a hezky tak čtenáři umožní poznat vše důležité pro patřičné vychutnání si i jiných příběhů.Ringside. Tak tady jsem se těžce nechytl, zcela mi unikl, o čem se to vlastně snaží vyprávět. Možná moje chyba, ale zmatečnost děje mi přišla holt příliš velká, než abych se ve výsledku snažil do toho vpravit hlouběji. Občasný náznak fajn nostalgické atmosféry zaujal, jinak těžká nuda.Is That All There Is?. Velmi zajímavá publikace od Fantagraphics Books mapující tvorbu holandského autora Joost Swarteho. Ne každý strip mi byl blízký, ale celé to jeho laděný alá Hergé a jeho Tintin mi bylo sympatické a některé momenty mě pobavily velice.

Poslal strougy
 - 08 Červenec, 2019, 15:59:02
Giant Days. No jo, vím, je to takový ten holčičí komiks, kde tři kamarádky prožívají lásky a různá životní trápení na vysoké škole, ale když ono je to celé tak příjemně napsané, postavy jsou sympatické, ač praštěné, tak překvapivě realisticky vykreslené, a jaksi se mi dařilo to se slečnami prožívat též, což se mi často u podobných příběhů ne vždy daří. Ve čtení budu určitě pokračovat, poslední díly nabraly na vážnosti i v rámci témat, na další vývoj jsem tak velmi zvědavý.The Last Contract. Jedna z mnoha průměrných gangsterek, tentokrát s lehkým ozvláštněním v podobě stařeckého motivu, ale i tak to bude rychle zapomenuto. Ale uznávám, ten baset byl stylový a k hlavní postavě se krásně hodil.

Poslal Gmork
 - 04 Červen, 2019, 15:55:07
Městečko Royal City od Jeffa Lemirea patří do kategorie komiksů,
který si čtenář hledající silné a originální příběhy musí přečíst, jinak
se připraví o hodně dobrou věc. Vše se zde motá kolem rozvětvené Pikeovic
rodiny a jednoho ducha, Tommyho Pikea. Přičemž Tommyho přízrak vidí každý
člen rodiny v jiné formě. Komiks bych svým vyprávěním přirovnal k TV seriálu
The Haunting of Hill House, jen s tím rozdílem, že zde nejde o horor,
ale o grafický román, který je prostoupen takovou zvláštní melancholií.
Každopádně se tahle série Lemiremu kurevsky povedla a já moc děkuji
Non Stop Comics, že sérii vydává.

Poslal strougy
 - 30 Květen, 2019, 14:05:08
Father´s Day. Průměrná gangsterka o tom, kterak je slavný mafiánský zabiják donucen vylézt z dobrovolného exilu, když ho nalezne jeho dcera. Neurazí, nenadchne, typická spotřební četba.

Poslal strougy
 - 27 Květen, 2019, 16:52:43
Pokud by měl někdo náladu na nějakou totální "chujovinu", pak Archie vs. Sharknado je ideální kousek. Absolutní ptákovina, kde žraločí tornáda atakují Riverdale a zdejší obyvatelé je masakrují motorovými pilami a na sto jiných různých způsobů. V mnoha ohledech skutečně bizarní kousek, obzvlášť pro ty, co mají s Archiem a jeho světem zkušenost z jeho tradičnějších sérií.

Poslal Spacecore
 - 21 Květen, 2019, 22:02:56
Citace od: strougy v 21 Květen, 2019, 21:48:42Ohledně Providence, když zabrouzdáš daleko do historie tématu, tak jsem se tam k tomu taky vyjadřoval :--
už jsem našel :) no, já považuju neonomicon a courtyard za chytrý a děsivý jak píšeš, tak jestli je Providence ještě lepší, tak těšung. Píše Moore vůbec ještě něco nového?
Poslal strougy
 - 21 Květen, 2019, 21:48:42
Citace od: Spacecore v 21 Květen, 2019, 21:21:38četli jste někdo Providence? Po přečtení Dvorečku a Neonomiconu tady, si to rozhodně musím přečíst, snad tu angličtinu zvládnu.

A co Doomsday clock, taky čekáte na novej díl?

Ohledně Providence, když zabrouzdáš daleko do historie tématu, tak jsem se tam k tomu taky vyjadřoval :--

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal