Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal karelcedr
 - 20 Červen, 2017, 22:04:08
to Jergon: Pošli jim to Bublifuku ať má Klára radost :D :D F:/

teď vážně - no jo, my Češi takhle po americku pracovat neumíme. Tady jakejkoliv workshop probíhá tak, že třicet lidí sedí a čumí na toho jednoho, co něco tvoří. Potom je kafe, sváča, omrkneme jestli je něco zajímavého na stáncích a na tu druhou půlku většina publika ani nedorazí. Někde vykecávaj o politice a hovadinách u piva.

A nebo je to workshop, kde si musíš koupit ještě pomůcky minimálně za desítku (viz Bob Ross a podobní chytráci.)

Pokud jde o kresbu, tak spousta lidí ani neumí nakreslit jednoduchý kreslený vtip a strašně se chtějí pustit do komiksu. Načež zjistí, že vlastně ani kreslit neumí, že to je těžký a otráví je to a jdou zklamaní od toho. Neví, že za dobře zvládnutou kresbou je spousta dřiny doma. To se na nějakém workshopu prostě nedá naučit. A pokud ti lidi nejsou fakt nadšenci, kteří dřou kresbu po nocích, jako třeba ty, tak potom vlastně ani neví, co vlastně chtěj.
Poslal Jergon
 - 20 Červen, 2017, 00:03:25

    No, myslel jsem, jestli tu není někdo další, kdo něco tvoří, tahle rubrika se nám pomalu mění ve vyprahlou Saharu...  ;)

     A dík za tip, manga sice není moc můj šálek čaje, ale tohle mě docela zajímá... :)
Poslal Rhaegar
 - 19 Červen, 2017, 13:36:29
Sice nevím co je to něco, které žádáš, ale můžeš se inspirovat u východních mistrů:

http://mangabom.com/manga/otome_sensou1
Poslal Jergon
 - 19 Červen, 2017, 01:28:55
     Nějak to tu zahnívá a pustne a já sám budu na delších věcech ještě dlouho dělat, tak aspoň tuhle kratičkou blbůstku na osvěžení... :)
     Pochází z nedávného komiksového workshopu v pražské národní knihovně, který dopadl víceméně tak, jak v současnosti dopadá všecko. Na začátku se sešlo okolo dvaceti lidí, kteří se strašlivě chtěli nenudit, jenom taknějak nevěděli, jak na to. No a jakmile se ukázalo, že by měli investovat taky špetku vlastního sádla a především nadšení a invence, začali se vymlouvat a vymlouvat a ubývat a ubývat, až jsme na posledním pátém setkání zůstali jen dva. Haj hou... :-\
     Vlastní příběh jsem na workshop neměl - respektive mám jich fůry, ale žádný na dvě až pět stránek - takže jsem si za trest musel vzít něco ze Starých pověstí českých. Vzal jsem si dívčí válku, respektive první asi dvě kapitoly. No, vzhledem k tomu, že nám workshop vyšuměl jak bublinky z limonády a žádný konečný výstup nebude, tak to může viset tady - když už jsem se s tím dělal...  :)
     A co ostatní? Někdo.....? Něco.....?   ;)


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal