Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Wrai
 - 17 Srpen, 2018, 00:01:47
AhsokaS blížiacou sa siedmou sériou a desiateho výročia seriálu The Clone Wars som sa rozhodol, že ďalší audiobook, ktorý si vypočujem bude s hlavnou protagonistkou daného seriálu, Ashokou Tano.

Prológ začína flashbackom do minulosti, ktorého budeme svedkom v siedmej sérii, v epizóde "Siege of Mandolore". Po odchode Ashoky z rádu Jedi sa z nej stal akýsi freelancerka, ktorá sa aj naďalej riadi Jedijskymi zásadami a pomáha utláčaným. Tentokrát sa rozhodla oslobodiť domovský svet Mandalóriánov, Mandalore, a zvrhnúť Maula z tróna. Aj by sa jej to podarilo nebyť vyhlásenia Rozkazu 66.

Následne sa dej posúva do Imperiálnej éry, z Ashoky sa stala hľadaná osoba v novom režime, to, že opustila Rád na veci nič nemení a pod prezývkou Ashla sa usadila na istej planéte, kde pracovala pre jednu rodinu následne tam prišlo Impérium a vrámci registrácie nových občanov bola nútená ujsť na zapadnutý farmársky mesiac vo Vonkajšom okraji.

Ashoka často spomína na minulosť, hlavne na svojho bývalého majstra Anakina Skywalkera po ktorom aktívne pátra skrz Silu, no vždy bezvýsledne. Taktiež aj na jeho výcvik, ktorý jej doposiaľ pomáhal prežiť.

https://www.youtube.com/watch?v=BJTF77uy0iQ#

Tieto pasáže sú nudné, pretože už boli stokrát opísané ako v novom kánone tak aj v Legends. Je to klasický príklad Jedia, ktorý prežil Čistku, strániť sa od všetkých, nenadväzovať kontakt s inými, nezasahovať, nepútať pozornosť, nič nové pod slnkom. A nič nové nie je ani to, že sa to hlavnej postave nedarí.

Na mesiaci Raada, kde žije malá populácia farmárov sa spoznáva so štrnásť ročnou Kaeden, ktorá je v akomsi gangu výrastkov, ktorí strkajú všade nos. Ďalší členovia ju na veľa-veľa prijímajú medzi seba i napriek tomu, že Ashoka nechce hovoriť o svojej minulosti, ale vďaka nim jej sype biznis, keďže tentokrát tu pracuje ako opravárka za prídely jedla. Tieto zoznamovacie pasáže sú dosť otravné, autorka neustále vytyčuje Ashokinu minulosť v kontraste s epizódami TCW a Ashokin príchod do chrámu Jediov. Deti sú nevýrazne a ich mená fakt neviem, čitateľovi je doslova jedno kto sú a čo je ich motiváciou. Prechádzame si tu celou radou otravných otázok, konštatovaní, úvah a podobných zbytočností.

Idylický život sa končí s príchodom Impéria, pretože Impérium má veľkú armádu, ktorá potrebuje jesť. Nie sú tam však vítaní a dej sa presúva k akémusi detskému odboju, ktoré má za úlohu vyhnať Impérium z mesiaca.
Ashoka sa však prezrádza a jej minulosť neostáva utajená pred Imperiálnymi dôstojníkmi. Akcia je opäť raz nudná a podobná tým, ktoré vidíme v seriály Povstalci a TCW. Robiť sabotáže a dúfať, že Impérium zdrhne, nie je zrovna reálny scenár. Ashoka je samozrejme príliš kladná postava, teda pomáha všetkým, ktorých vidí. A s prísľubom, že zoženie pomoc odchádza z mesiaca.

Hlavný spojenec je v tomto prípade Bail Organa, ktorý má helfnúť k porážke Imperiálnych síl na Raade. Ashoka má svoju nemesis v podobe inkvizítora, ôsmeho brata, s ktorým si, ale hravo poradí a dokonca aj bez svetelných mečov. Impérium je poľahky porazené, hoci osud Raady je na dlhé roky spečatený, takže sa dá hovoriť o Pyrrhovom víťazstve.

Zaujímavý je spôsob akým Ashoka získala nové kyber kryštály. Opäť raz oceňujem náväznosť na seriál Povstalci a TCW. Jedná sa o knihu pre mládež, tudiž toľká mäkkosť a tínedžeri v hlavnej úlohe ako aj prílišná jednoduchosť deja je na mieste. Celková sedem hodinová stopáž mi vyhovovala. Príjemné bolo aj to, že audiobook nahovorila Ashley Eckstein, hlas Ashoky v TCW.

Easter egg: Ashla, Ahsokino falošné meno, je v Legends svetlý mesiac Tythoonu, domovského sveta Jediov, Bogan bol zas temný.

Hodnotenie: 5/10Poslal Wrai
 - 07 Srpen, 2018, 18:56:38
Nie je treba upravovať názov, EU - je predsa Expanded Universe a to požiadavky spĺňa. Iné by bolo keby bol názov Star Wars (Legends).

Je škoda ako to celé v ČR upadlo so SW knihami...Egmont, či Albatros, či kto to teraz má sa zameriava len obrázkové slovníky a knihy pre deti...
Keď sa kánon vynovil, myslel som si, že majú ideálnu príležitosť podchytiť to od začiatku, namiesto toho sa na to vykašľali, najprv dávali prehnaný edičný plán, že vydajú niekoľko kníh do roka a nakoniec aj tak dve-tri vyškrtli a teraz už len jedna ročne.
Poslal Buchťák
 - 07 Srpen, 2018, 16:31:48
Oživení si to rozhodně zaslouží. Prima recenze. Zahn patří k něm, který nezklame.  --poz  Jen bych rád požádal někoho z moderátorů, aby upravili název tématu z "STAR WARS (EU) - recenze ke knihám a komiksům" třeba na "STAR WARS (Disney kánon, EU) - recenze ke knihám a komiksům" či něco podobného, aby to nebylo matoucí. Díky.  ;)

Mám dočtených X knih, ale jsem liný sem ty recenze vložit. Wrai, díky za popostrčení abych na tom začal pracovat.  :-//
Osobně mě štve, že tady u nás v ČR toho vychází, tak málo ať už se jedná o knihy či komiksy.  >:( 

Poslal Wrai
 - 06 Srpen, 2018, 22:14:07
Tak keď je už tu táto téma, prečo ju neoživiť Novým kánonom.  :oD

Práve som dopočúval audiobook Thrawn: Alliances.
Zahnovi sa opäť podarilo vytvoriť niečo originálne, dej knihy tvoria dve dejové linky Prítomnosť a Minulosť s tým, že obidvoch sú hlavnými postavami Thrawn a Anakin/Vader a rovnaký sektor galaxie, planéta Batuu a Mokivj.

V dejovej linke prítomnosť, ktorá sa odohráva počas Imperiálnej nadvlády, si Imperátor k sebe povolal Vadera a Thrawna s tým, že na poslednej planéte Vonkajšieho okraju, Batuu, ucítil narušenie v Sile, a práve táto dvojica to má prešetriť. Misia je jednoduchá Thrawn velí misii a Vader sa má vysporiadať s tým narušením.

Hlavnými zlosynmi sú Gryskovia, dá sa povedať, že len akási ich frakcia, je to neznáma, mýtmi opradená a smrteľne nebezpečná rasa, žijúca v Neznámych oblastiach, ktorá je podľa Thrawna hrozbou pre celú galaxiu, no aktuálne hlavne pre jeho ľudí, Chissov. Ako sa dej posúva, tak sme svedkami postupného, ale nie prílišného, odhaľovania tajomstiev ohľadom tejto záhadnej rasy. Údajne sú to nomádi bez domovského sveta, ktorí majú takú obrovskú flotilu, že dokážu zatieniť hviezdu. Taktiež sú to smrtiaci bojovníci, ktorí svojho nepriateľa prečíslia svojim počtom a zúrivosťou. Disponujú novou a neznámou technológiou, ktorá sa hravo vyrovná tej Imperiálnej.

Fanúšikom Star Wars musí byť jasné, koľká tu bije. Zahn vytvoril Yuzhaan Vongov nového kánonu. Ale vedzte, že žiadne spoločné atribúty s nimi nemajú.

Akcia v knihe je s nimi dobre opísaná i Vader so svojou Silou má čo robiť, aby ich zložil a Thrawn so svojou geniálnou mysľou je tiež párkrát prechytráčený, hoci na prvý pohľad sa zdá, že sú ako Orkovia z Pána prsteňov.

Atmosféra hustne, keď príde na to, že Gryskovia sú oboznámení s Imperiálnou technológiou, tudiž moment prekvapenia palebnou silou Imperiálneho hviezdneho deštruktora či TIE fighterov tu nehrá žiadnu rolu.

Prítomnosť sa viac zameriava na spoluprácu Vadera a Thrawna, pričom ich pracovný vzťah nie je vôbec idylický ako napríklad Vader a Tarkin (kniha Tarkin). Vader považuje Thrawnovo zlyhanie na Atollone, kde mu pomedzi prsty prekĺzla povstalecká bunka známa ako Phoenix, pod vedením Kanana Jarussa a Hery Sindully, Vader mu to pripomína niekoľkokrát. Ďalším faktom je ten, že Temný lord si myslí, že Thrawn sa snaží zatiahnuť Impérium do vojny s Gryskami, aby ochránil Chisskú Ascendenciu.
Veľko-admirál mu zas neustále opakuje, že Gryskovia zahája inváziu do Impéria a je to len otázkou času, efektívne sa snaží splniť misiu a zároveň poskytnúť dôkaz o danej hrozbe.
Beztak ich častý pasívno-agresívnych dialóg je mnohokrát zaujímavejší, než minulá dejová linka, ktorá sa odohráva pomedzi tieto kapitoly. Thrawn pekne trollí Vadera, tým, že viackrát spomína na Anakina Skywalkera a ich predošlé dobrodružstvo, mnohokrát si rýpne v zmysle "Keď sme tu boli naposledy..." načo Vader reaguje, priblížením ruky k svetelnému meču a so slovami, "Keď ste tu boli VY naposledy!", Thrawn: "Ach, prepáčte, môj lord, zle som sa vyjadril." Autor tým udržuje čitateľa v nevedomí, vie Thrawn, že Vader bol Anakin?


V dejovej linke minulosť, ktorá sa zas odohráva počas Klonových vojen odlieta Anakin na Batuu hľadať Padmé, ktorá dostala od svojej bývalej slúžky znepokojivú správu a vydala sa tam na vlastnú päsť. Práve na orbite Batuu sa Anakin stretáva s Thrawnom, ktorého Chisská Ascendecia vyslala do tohto sektoru na misiu, po krátkom rozhovore a zvážení svojich možností sa rozhodnú uzatvoriť spojenectvo a navzájom si pomôcť.

Dej sa z Batuu presúva na planétu Mokivj a sú to do toho zapletení aj Separatisti...takú podkategóriu tu tvorí dejová linka Padmé, ktorá sa vydáva odhaľovať temné tajomstvá istej fabriky a krátko na to sa zoznamuje s pár domorodcami. Anakin je tu akýsi tútor, Thrawnovi mnohé vysvetľuje ohľadom Klonových vojen a fungovania Republiky.

Táto linka ťahá za kratšiu slamku, je to také CSI. Dialógy ma nebavili a celkovo slabšia zápletka. Fajné boli len tie paralely medzi linkami....

Thrawn hustí Anakinovi, čo je pravý cieľ misie, Vader hustí Thrawnovi čo je pravý cieľ misie.
Kataklizmická udalosť, ktorú vidíme v prítomnej linke, ale čo sa odohralo zisťujeme v minulej.

Tento kút galaxie bol veľmi zaujímavý, dokonca ani Vader nepoznal jednu rasu, čitateľ má dojem, že je v nejakom inom universe.

Páčilo sa mi, že v knihe je popísaný aj myšlienkový pochod Thrawna, Thrawn mnohokrát vie správne voliť vety, či vhodnú reakciu, pretože si všíma postoj + intonáciu hlasu ako aj členov posádky, tak aj Vadera.

Vader/Anakin zas využíva "dvojitú-víziu", schopnosť Sily vďaka, ktorej vidí udalosti pár sekúnd predtým ako sa prihodia, preto vie správne napasovať svoj svetelný meč, aby odrazil výstrely.

Takisto vidíme ovládanie lode skrz Silu. (Ako to spravil Ezra s Chimaerou na konci série.)

Dozvedáme sa viac o Chissoch citlivých na Silu.

Čo sa týka ďalších postáv, tak po veľko-admirálovom boku stojí komodorka Farová, ktorá je v podstate Eli Vanto 2.0, Thrawn ju vycvičil logicky uvažovať a takticky premýšľať, častokrát dokonca dopĺňa jeho vety. Je tu aj poukázaný rozdiel medzi Vaderovým a Thrawnovým velením...Vader vládne strachom, zatiaľčo Thrawn rozvíja logické uvažovanie.

Veliteľ Kimmund zas velí Vaderovmu osobnému elitnému oddielu, Prvej légii. Kimmund je zrodený pre boj a v akčných pasážach je vidno, že nie je veliteľom Prvej légie pre nič-za nič. Viackrát má spor s Rukhom.

Rukh je Thrawnovým osobným zabijákom, ktorému veľko-admirál udelil voľný pohyb po Chimaere. Tento Noghri nosí zneviditeľňovacie zariadenie a má výborný čuch s ktorým vie zavetriť svoj cieľ. Bohužiaľ to ako k nemu Thrawn prišiel v knihe vôbec nie je vysvetlené.

Cortosis, tento je skánonizovaný a Zahn mu dal presne tie atribúty, aké ma v Legends, dokonca Thrawn o ňom predostrel teóriu v zmysle, že je to energetický konduktor, ktorý dokáže odraziť energiu späť k zdroju(preťaží svetelný meč, preto sa vypne.)

Sklamanie bolo v neprítomnosti Eliho Vanta, bola mu venovaná len fádna teória čo sa s ním mohlo stať, ale určite sa s ním uvidíme neskôr.
Hodnotím to ešte úspešnejšie než bol prvý diel. Zahn krásne premostil seriál Povstalci so svojimi knihami, Prítomná linka sa odohráva po tretej sérii a pred štvrtou. A linka minulosť zas po 5. sérii seriálu The Clone Wars, bral by som, aby sme ju videli v obnovenej siedmej sérii.
Páčilo sa mi ako vyvážil to odhaľovanie tajomstiev okolo Neznámych oblastí, neodhalil príliš, no zároveň dostatok na to, aby bol čitateľ spokojný.

Audiobook opäť perfektný Marc Thomson je proste veľký šéf v imitácii hlasov! Do toho skvelá hudba od Johna Williamsa! Paráda, hype na audioknihy je späť!

Hodnotenie: 9/10

Po tejto knihe nám už je jasné kam vzal Ezra Thrawna... a kde sa bude odohrávať pokračovanie.

https://www.youtube.com/watch?v=n1pmZ61M6x8#


Poslal Buchťák
 - 27 Červenec, 2016, 23:49:41


Trilogie Invasion - Refugees, Rescues, Revelations

Doba: 25 let po událostech epizody IV

Naleznete zde na Kocogelu: http://www.kocogel.info/index.php?topic=5796.0

Hlavní postavy: 
Caled Galfridian - král planety Artorias
Nina Galfridian - královna, adoptivní matka Finna a Kay
Finn Galfridian, Kay Galfridian - děti manželů Galfridianových
Luke Skywalker
Han, Leia, Jacen, Jaina a Anakin Solo
Dray (temný Jedi)


Příběh:

Refugees
Hlavními postavami jsou členové královské rodiny Galfridianů planety Artorias. Yuuzhan Vongové na tuto planetu jako na jednu z prvních zaútočily a podmanily si jí, což vedlo k zotročení obyvatel a rozdělení členů rodiny Galfridianů. Nina a Kay jsou s dalšími obyvately dopraveni na Vongskou loď, kterou si později podmaní. Luke Skywalker se zaplétá do těchto událostí a Finna bere sebou na Yavin IV, protože je citlivý k síly. Finn tím započne svůj výcvik na Jedie a seznamuje se s druhou generací rodiny Solových. S němi a Lukem pak zažijí několik dobrodružství. Mezitím na planetě Artorias král Caled zakládá odboj proti utlačovatelům. Jeden z jeho poddaných Dulac je ovšem tajným agentem Yuuzhan Vongů, který má v úmyslu krále zabít....

Rescues
Kay s Ninou na palubě Vongské lodi pomohou republikové lodi v nerovné bitvě s jinou Vongskou lodí. Negativním důsledkem pro naše Hrdinky je, že byly uneseni z jejich lodě obyvatelé Artoriasu na planetu Dibrook. Nakonec je však nemohou zachránit, protože byly nakaženi Vongskou bio-technologií a Nina je a Yuuzhan Vongovy zničí. Finn se ve společnosti Jacena, Jainy vrací na Artorias zachránit svého otce před Dulacem. Přichází však pozdě. Jeho otec je při souboji s Dulacem zraněn kyselinou, kterou měl Vong v oku. Tato kyselina má bohužel smrtelný účinek. Ještě před smrtí poví jak se seznámil s jejich adoptivní matkou. Finn za pomoci speciálního holokronu se dostane do kontaktu s mužem, kterého potkal již dříve na planetě Nar Shaddaa jež tvrdí, že zná jeho budoucnost a on se za ním vydá...

Revelations
Nina s Kay se v pátrání po další skupině zmizelých Artorisanů vydávají na planetu Shramar, která je pod nadvládou Imperiálního velitele Devry, který spolupracuje s Vongy. Nina ukazuje svou pravou tvář Yuuzhan Vonga na banketu, který byl na její počest a zabije všechny vysoké důstojníky včetně Devry. S pomocí jednotek Admirála Bysmy a pirátů se podaří odrazit útok Vongů, kteří přišly na pomoc zrádci Devrovi.

Tím neznámým mužem  Dray za jehož pomoci na Coruscantu odhalí Yuuzhan Vonga, který je převlečený za vyslance Impéria (tajný agent, který má za úkol přirpavit půdu pro útok Vongů na Coruscant). A Finn se domnívá, že on má v plánu atentát na kancléře Nové republiky Borsk Fey'lyu. Finn se díky mladické naivitě a mnoha nedorozumění sám označen atentátníka a je uvězněn. Samozřejmě se mu povede utéct a dostane se opět do křížku s falešným Imperiálním vyslancem. Dray ukazuje svou pravou tvář tj, že je pod vlivem temné strany a chce po Finnovi, aby vyslance zabil a tak se k němu přidal. Což odmítne a vydává zpět na domů na okraj Galaxie za svou sestrou Kay a adoptivní matkou Ninou. Nina vyjde se svou pravou identitou veřejně a zakládá alianci Vnějšího okraje.

Příběh má otevřený konec a válka s Yuuzhan Vongy pokračuje...

Hodnocení a domněnka:
Skvělé doplnění knižní série Nový řád Jedi.

Na úplný závěr napíšu svou domněnku ohledně Niny. a tj. do popisu jednotlivých dílů trilogie jsem nenapsal, že Nina musela na genetické úrovni nějak ovlivnit své adoptivní děti, protože Finn byl schopný Yuuzhan Vongy vycítit plus něco v něm "rostlo" a Kay byla fyzicky silnější než kterýkoliv člověk a dokázala se též rychle uzdravit.
Poslal Buchťák
 - 05 Červenec, 2016, 14:06:50
Třetí kniha ABYSS ze série STAR WARS Fate of the Jedi.

Máme zde opět tři příběhové linky:
Na Coruscantu se mistryně Cilghal zjistí, že všichni čtyři pacienti mají jednu společnou věc a tj. V posledním období války s Yuuzhan Vongy byli ukryti  na tajné základně Shelter. Plus jejich stav se vždy zlepšuje, když jsou odděleni od síly. Rytíři Jedi Bazel Warv a Yaqeel Saavetu při pátrání po příčině zmizení Tahiri Veily. Při pátrání se dostanou do stejného stavu jako ostatní co onemocněli.

Han Solo není příliš šťastný ze vztahu jeho dcery s Jag Fellem. Jag jí jí prozradí, že kancléřka Daala uvažuje o najmutí Maldorianů na chytání Jediů. Han s Leiou narazí při převozu obou Jediů na agenty GAS v čele s kapitánem Atarem. Jeho tým nakonec oklamou a uprchnou. Po příjezdu do chrámu Jediů se střetávají Kenth Hammerem, který není nadšený se střetu s GAS, ale dostane se mu uspokojivého vysvětlení. Mistryně Cilghal si nové pacienty bere do své péče i přes Hammerovi námitky.

Han s Leiou se od asistenta Daaly dozvídají o Maldorianech. Vyruší radu Jediů při jejím zasedání a sdělí jim tuto šokující informaci. Na tomto jednání se též rozhodlo podpoře Tahiri u soudu a to právníkem Nawara Venem, plus poslední dva Jedoivé co onemocněly budou předáni do rukou GAS. Nakonec rada chce po Solových, aby požádali Tenel Ka o laskavost.

Jaina s rodiči probírá Maldoriany a ti jsou naštvaní, že o nich věděla a nikomu neřekla. Plus zjistila, že uvnitř chrámu Jediů byl modifikovaný čistící droid, který prováděl špionáž pro Javise Tyrra a moffa Lecersena. Při společném jednaní Daaly s Fela spolu projednávají osud Tahiri Veily. Fel jí neúspěšně přesvědčuje o stažení obvinění proti Tahiri Veile. Taktéž jí ukáže droida, který získával informace z vnitřku chrámu Jediů pro novináře Javise Tyrra a moffa Lecersena. Daala je tím pobouřena. Fel je následně svědkem soudního řízení proti mladé Jedi, které je očividně pouze další divadlo s úkolem pošpinit a diskreditovat řád Jediů. Jaina, Saba, Mirax, Corran, Han, Leia se neúspěšně snaží z nového tajného vězení GAS zachránit Jysellu a Valina. Při útěku jsou napadeni Maldoriany, ale povede se jim utéct. Han, Allana a pár Barrabelů na palubě Falcona unikají z Coruscantu. Po chvíli se k nim připojí i Leia. A všichni společně míří na Shedu Maad.

Luke s Benem cestují dál ve stopách cesty, kterou podnikl Jacen a cesta je vede přes oblast zvanou Stable zone one (mezi dvěma černými dírami). Dojde při ní k poškození lodi a jsou nuceni přistát na zmenšené verzi stanice Centerpoint, která se před nimi znenadání objevila. Ve stanici objeví v jedné z místnosti nahromaděné velkého množství těl a navíc pocítili něčí přítomnost v síle a ono zas je. Prozkoumávají jednotlivá těla a zjišťují, že mnohé z nich utrpěly velkou ztrátu krve a byly nalezeny v meditační poloze, ale nezdají se být úplně mrtvý. Narazí na starého známého Qwallo Modea. Podaří se jim ho probudit či lépe řečeno oživit. Ti jež se zdájí být mrtví, tak ve skutečnosti existují mimo svá těla v astrálním světě v tzv. ve stínu. Ti jež existují ve stínu (jinak známí jako Mind Drinkers) našim hrdinům jim poví o návštěvě  Jacena. Ví taktéž o nemoci co postihla Jedie a chtějí Lukovi ukázat to samé co se dělo s Jacenem když byl u nich. Luke se tedy dostává do stínu a se snaží pochopit existenci mimo své tělo. Ben mezitím bude pracovat na opravách lodi. V stínu se dostane do jeskyně, kde se vykoupe v jezírku vědění a dozvídá se, tak víc o tom co se stalo Jacenovi a o budoucnosti svého syna či sebe. Zjišťuje, že Jacen měl ve stínu vizi o temném muži v temné zbroji. Později se do tohoto světa dostane i Ben. Společně se snaží dostat ven a potkávají ducha Anakina Sola a v jezeře zjevení Maru Jade Skywalker,  nakonec i samotného Jacena.

Lady Rhea s Vestarou se na palubě křižníku Eternal Crusader pronásledují Sithskou meditační loď, která s její učednicí prve komunikovala. Na palubě křižníku je též mistr Yuvar Xal se svým učedníkem rasy Keshiri Ahri Rassem. Jsou nuceni udělat výsadek s dalšími členy posádky na neznámé planetě. Loď je na cestě k ní zkouší jestli jsou hodni znalostí, které obsahuje. Cesta je zavede až k jeskyni před, kterou čeká učedníkem Ahri na svého mistra Xala, který sám vstoupil do jeskyně. Vestara a Ahri najdou Xala uvězněného v něčem podobném ke kokonu. Ahri za pomocí světelného meče osvobodí. Poté Ahri a Vestara jsou omráčení neznámou ženou.

Žena žijící v jeskyni se jmenuje Abeloth. Přidává se ke skupině  Sithů pátrajích po lodi. Ta s Vestarou opakovaně komunikuje. Avšak odmítá se k nim přidat a pokaždé co se přiblíží, tak zmizí o kus dál.Vestara opět volá k sobě loď a ona konečně poslechne. Otevře se. Abeloth štve proti sobě Xala a Rheu. Loď si Vestarou hraje a je ve skutečnosti pod kontrolou Abeloth. Rhea Abeloth prokoukne a zjistí o ní, že má v plánu se vrátit na Kesh se Skywalkery v řetězech a pro své záměry využít Xala jako špeha. Naproti tomu Rhea chce Skywalkery zabít a ukrást jejich loď Jade Shadow.

S pomocí Sithské meditační lodi se seithové dostavají na stanici , kde se nachází Skywalkerovi. Ti krátce po návratu do svých těl se s nimi střetávají a dají se na ústup ke své lodi Jade Shadow. Při ústupu se setkají s Vestaru dalšími učedníky. Dojde ke krátkému souboji je Lukem a Vestarou. Luke je zraněn, ale povede se mu ji omráčit. Luke vezme Vestaru do náruče a směřují jejich kroky zpět k lodi. Ben sděluje Lukovi, že Sithové přiletěly v Sithské meditační kouli, která je hledá. Po startu Jade Shadow Luke omdlí z důvodu zranění, které obdržel...

Hodnocení:
Příběh nám ,,vesele" pokračuje vpřed a osudy Skywalkerů a Sithů se spojují v jeden příběh. Co víc k tomu dodat.

Možná dvě úvahy a tj.:
Kdo je ten muž v temné zbroji? Osobně si myslím, že to bude Darth Krayth.
Nebo kdo je ve skutečnosti Abeloth? Samozřejmě na tuto otázku můžete najít odpověď na netu, ale já se nechám překvapit.
Poslal Buchťák
 - 04 Duben, 2016, 00:41:06
Ninjer: Souhlasím s Mxyzptlk. Dobře ti poradil. Dál bych pak chronologicky pokračoval na trilogii Akademie Jedi (Hledání Jedi, Temný učedník, Nositelé síly). Nalezneš je určitě na ulož.to.

Mxyzptlk:
Díky za tip, ale mě v dohledné době čeká přečíst cca 40 knih z Legends (EU):D, takže se k tomu dostanu nejdřív v roce 2020.  rofl rofl Některé z nich jsem už četl před léty v elektronické podobě, ale není nad klasickou knížkou.
Poslal Mxyzptlk
 - 03 Duben, 2016, 23:30:56
Tak ten tě určitě nezklame  ;) Pro začátek si  od něj přečti Thrawnovu trilogii, ta je pro tebe jakožto nováčka úplně ideální.
Poslal Ninjer
 - 03 Duben, 2016, 23:16:03
Jo, o tom chlápkovi jsem hodně slyšel ;) Nejspíš si přečtu právě něco od něho... Po tamtom zklamání chci něco fakt dobrýho  :--
Poslal Mxyzptlk
 - 03 Duben, 2016, 20:59:16
Jak říkám, přečti si ty Ztracený hvězdy, ty jsou ze všech nejlepší :)

Ale určitě si přečti něco z Legends, tam jsou o dost zajímavější kousky - třeba cokoliv od Zahna, od něho snad není knížka, která se mi nelíbila.

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal