Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Jergon
 - 14 Únor, 2018, 00:58:14
Jj, oni se moc nemění - za těch třicet let změnili vydavatele a název, ani jedno ne dobrovolně, ale jinak je to pořád stejná klasika a je to tak asi dobře.  :)
Pevnost jsem už dlouho nečetl, leda když ji nafasuju na nějakém conu v materiálech. Ale jestli jsou tam komiksy, budu se na to muset mrknout...?
Poslal Bothrops atrox
 - 11 Únor, 2018, 20:22:48
to Jergon: Je to doma!! (Ale teď si nemohu dát čtyřikrát kávu z automatu... :)  )  A moc se těším, jak si to v klidu přečtu.  --poz  Je to taky po mnoha letech první Ikárie (XB-1) co jsem si koupil. A to je jen a jen tvoje zásluha...
--poz

Ten magazín se ale vůbec nezměnil. Těžko říct, jestli to je dobře, nebo ne. (Ale já nejsem norma, většinou čtu magazíny ve španělštině, nebo v italštině a to se s tuzemskou scénou nedá srovnávat.)

Pevnost se zase na můj vkus překopala až moc. Ale mají tam komiks. A tuším ne jeden. Což je důvod proč si to občas koupím - Dan Černý je můj další veliký oblíbenec. :) )
Poslal Jergon
 - 11 Únor, 2018, 03:32:33
Jj, obchodníci nemají nás proletáře v lásce... :'(  To už je lepší jít někam do speciálky sci-fi, tam jim tolik nevadí, když si člověk něco přečte vestoje - i když, po všech těch ekonomických krizích, kdoví... :)
Poslal Bothrops atrox
 - 09 Únor, 2018, 19:59:04
to Jergon: Už jsem tu XB-1 držel v ruce a tajně si v trafice kus přečetl... --poz  Kamarád bezdomovec si vedle tajně četl Sport. Potom nás trafikantka, nemající pochopení, vykázala. Ale nezoufej, mám v plánu to zakoupit zítra s novým Brownem a dočíst. :-))
Poslal Bothrops atrox
 - 02 Únor, 2018, 18:47:45
Ale toho už by na mě bylo moc.  Mám zkušenost, že v těchto příliš "technických" věcech si člověk musí udržovat patřičnou rutinu a pokud se tomu nevěnuje pravidelně tak ji ztrácí a musí zase začínat znovu. To už zkrátka, jak se říká, přenechám mladším! ;)

Já mám nejraději plátna středních a větších velikostí. V zimě nejčastěji maluju akrylem. V létě potom maluju venku olejem.

případně místo plátna použiju patřičný papír a maluju přeředěným akrylem, jako akvarelem.

Tužka - pero - akvarel (tuše) těmi nejčastěji maluju do skicáků. Mám rád tu metodu toho kanaďana Holmese: Čaj - mléko - med.  (Skripta:  Holmes - Pouliční kreslíř).
Poslal Rell
 - 01 Únor, 2018, 20:13:40
...no vidíš ani nevím, že ty Bílé noci přebaluje i KOH-I-NOOR...určitě vyzkouším. --poz

...jinak k té Airbrush...složité to fakt není, základ je kvalitní kompresor a pistole a pak žádné "netěsnění, chrčení, vysrážená voda, vyhozené jističe, spálené pojistky, požár, hasiči, blackout, národní kolaps" fakt nehrozí..... rofl
...jediné co vlastně ještě potřebuješ je trpělivost a pak už to jde samo..... :--

...jinak W&N ink používám také....koupil jsem je, když neměli Ecoline a nemůžu si na ně stěžovat... :)
Poslal Bothrops atrox
 - 01 Únor, 2018, 19:43:04
A ty umtonky se mi zdají být málo syté. Takže já se postupně přelifroval na ty ruské Bílé noci. Náš Kohinor je přebaluje a prodává pod svojí značkou, ale na té plastové vaničce je jasně vidět odkud vítr vane. :D W&N neznám.

A Ecoline ... tak to je klasa! Ale nemám je... :)  U nás byly dostupnější Pebea a nebo W&N ink. Ale já je používám na štětec. Airbrush mi nejde - tam už je moc techniky. Pistole, kompresor, hadička, ucpání, čištění, netěsnění, chrčení, vysrážená voda, vyhozené jističe, spálené pojistky, požár, hasiči, blackout, národní kolaps... ne, ne... to není nic pro mne! :D
Poslal Rell
 - 30 Leden, 2018, 23:47:07
Díky za odkaz na adaptér....hned ho objednávám....řešil jsem to zatím podomácku různými udělátky... :D

Ohledně těch akvarelů.....pro štětec využívám hlavně Umton, W&N, na skici obyčejné akvarelky z Lídlu a na Airbrush pak Ecoline....

...plnící štětce mám také rád, hojně je využívám, na skici jsou výborné...ale tam bych s nimi asi skončil... ;)
Poslal Bothrops atrox
 - 30 Leden, 2018, 22:00:07
Ruchadlo, ruchadlo... Aha! Onen nezapomenutelný dar českého národa světu.  Něco jako hromosvod, lodní šroub, čistonosoplena, klapkobřinkostroj a ten přístroj co dělá "ping".

Inkoust, inkoust... pravdu díš, občas se nehoda stane - ale zase kdyby se nestala, tak by pan Rorschach nikdy nevynalezl svůj slavný test!

Faktem je, že fixa když píše, tak píše vždycky! Na rozdíl od pera, které tu a tam zastávkuje a donutí uživatele uchylovat se k termínům neslušným, že by i osazenstvo krčmy v Lagosu bylo pohoršeno. :DPoslal Jergon
 - 30 Leden, 2018, 21:32:11
Huh, to je tedy dneska věda okolo nástroje, který jsem považoval za aktuální asi jako ruchadlo bratranců Veverků... :D

Pero pro mě každopádně nebude, jednak je to drahé a jednak jsem si s tím dost užil už na základce a později na průmyslovce při rýsování. Ještě dneska z toho mám posttraumatický syndrom horší než z vietnamské války, nemluvě ani o chudácích mých učitelích... Inkoust pro mě fakt není...:(

Jsem taky jednoznačně pro fixy. Ona aspoň ta levná většinou nedojede ze vteřiny na vteřinu, ale dá to vědět aspoň den předem - no, záleží asi, kolik bych toho za den načmáral. Ale většinou u sebe mám dvě - aspoň když jsem zrovna moc daleko od papírnictví... :)

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal