Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Gmork
 - 04 Srpen, 2014, 17:04:35
Jo, díky. Ještě něco napíšu o některých autorech
v této stáji. Francois Debois, Jacques Lamontagne
či Gwendal Lemercier a další si jistě krátký článek
zaslouží.  ;)
Poslal dominic.west
 - 04 Srpen, 2014, 16:34:23
 :-)) :-// :-)) len tak ďalej strejdo. Trocha som ti upravil zarovnávanie textu tak ako ma to naučil Toebias  ;) no robil som na obrazovke s malým rozlíšením tak akby to bolo rozhádzané uprav si to späť.  :-[
Poslal Gmork
 - 04 Srpen, 2014, 15:37:48
Tak ještě přidám nahlédnutí do stanu "Mladé talenty,"
kde Jean-Luc objevuje případné nové autory. Je to
někde kolem třetí minuty.  ;)
ANGOULEME 2008 : LE TOUT EN IMAGES / Vendredi 25 janvier
Poslal Taťka Tuleň
 - 04 Srpen, 2014, 14:13:17
Dík za to, můj oblíbený autooor :-)
Poslal jmaky
 - 04 Srpen, 2014, 11:08:00
děkuji za nové informace pro ty co neumí....  :(

:D
Poslal Gmork
 - 04 Srpen, 2014, 10:54:13
                                           
Jean-Luc Istin


Jean-Luc Istin se narodil 1. srpna 1970 v městečku Pontivy v Bretani. Poprvé  začal publikovat jako scénárista i kreslíř v listopadu 1997 v týmu ,,BD-Clip," pro vydavatelství Zone Créative. Už v roce 1999 píše i řídí skupinu tvůrců u malého nakladatelství Nucléa. V této době stvořil s kreslířem Ericem  Lambertem první díl k sérii Merlin a s Dim-D(em) jedničku u série Aleph. Záhy začíná pracovat pro nakladatelství Soleil, kterému nabídl k vydání první díl Merlina a píše novou sérii Le Seigneur D'ombre, kterou mu kreslí taktéž Dim-D. Díky úspěchu komiksu Merlin ( 17 000 prodaných výtisků ) může realizovat svůj další projekt - převést do komiksové podoby pohádky a pověsti staré Bretaně. Společně se svým přítelem Erwanem Lebretonem začínají psát první scénáře k sérii Příběhy korrigana. První kniha bretaňských pohádek slaví úspěch ( prodáno 40 000 výtisků ) a k práci na dalších dílech jsou přizváni další scénáristé a ilustrátoři. Série má nakonec deset knih, čili třicet příběhů.     


Jean-Luc Istin poté přichází k Mouradu Boudjellalovi ( zakladatel a výkonný ředitel u Soleil ) s návrhem vytvořit vedlejší divizi pro fantasy komiksy pod názvem Soleil Celtic. Ten souhlasí a tým autorů, kteří již pracují na Příbězích korrigana, má svoji novou značku. Začínají se objevovat první komiksy, kde je pod logem Soleil znázorněn keltský triskelion. Postupem času vznikají další série - Příběhy z Broceliandu, Příběhy Ankua. Sám Jean-Luc Istin začíná podle scénáře Nicolase Jarryho kreslit novou řadu Mlhy Asceltisu. K bretaňským pohádkám se přidávají další mytologie, ať už podle artušovských legend - Legendy kulatého stolu, Hledání grálu, Lancelot, Merlin proroctví, Hledání meče. Ale taky nordická mytologie, kde je nejvýraznější sérií Soumrak bohů. Sám J.-L. Istin přiznává, že prvním impulsem pro tvorbu takto odlišných fantasy komiksů byl bretaňský komiks Bran Ruz od Clauda Auclaira a Alaina Deschampse ( Casterman ) a knihy pověstí sesbírané bretaňským bardem Anatole Le Brazem.


Na jeho divizi Soleil Celtic je sympatické, že stále hledá nové začínající tvůrce a vlévá tak čerstvou krev do svých řad. Například ve stanu ,,Nové talenty" na festivalu v Angouleme. Dobře je to vidět na novém cyklu Mlhy Asceltisu, kterou nováček Lucio Alberto Leoni svojí kresbou výrazně nakopl a oživil. Největší úspěch dnes Celtic slaví s pirátskou sérií Dračí krev, velšským Arawnem, rozvětvenou ságou Elfové nebo výpravnými Druidy, kterých se prodává přes 50 000 výtisků. Nezbývá než Jean-Luc Istinovi popřát k jeho nedávným narozeninám. Ať má stále tak lehký brk při psaní nových scénářů a šťastnou ruku při výběru nových spolupracovníků.

( jako zdroj: profil na BD gest a rozhovor pro časopis ZOO. )

                         

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal