Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění - zatímco jste četl, přišlo 66 nových odpovědí. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal myth
 - 03 Srpen, 2020, 00:45:32
Rhaegar
300 i Strážci jsou jako komiksy psány po kapitolách, přičemž u Strážců je to daleko výraznější. Snyder to ostatně také tak přenesl, máš vlastně několik epizod, které pospojuje do jednoho filmu. To, proč ti to nepřijde je, že už jsou takto psány předlohy, které jsou dostatečně kvalitní, aby měly toto propojení plynulé.

Batman vs Superman je takto koncipován také, ale problém (ne tedy jediný) je onen hladký přechod mezi nimi. Ten zde dost drhne. Stejně tak, jak se rozhodl pojmout hlavně Supermana. On je strašně nekonzistentní ve svém jednání. Prostě buď měl "sundavat kočky ze stromů" nebo "na ně kašlat", ale on dělá obojí a není jasné proč. Podobně i Batman, byť u něj to není na první pohled tak do očí bijící, protože jeho motivace je přeci jen uchopitelnější. Hlavní problém ale u nich je, že zcela chybí nějaké rozumněji rozebrané důvody, proč jsou proti sobě (to proč se potom zase skamarádí raději nerozebírat) a celkově jejich chování ve filmu je zcela nesmyslné.

Jinak třeba pojetí Batmana jako stárnoucího bojovníka se zločinem alá Návrat Temného rytíře mi přišlo velmi dobrý zámysl a o to více zamrzel výsledek.
Poslal kony83
 - 28 Červenec, 2020, 19:46:45
Podle nápisu to je repelent na padoušky, Batman by to na nepadouškovskou ženu nepoužil :)
Poslal Wrai
 - 28 Červenec, 2020, 19:40:09
Veď to je Bat-kasér.
Poslal Rhaegar
 - 28 Červenec, 2020, 17:15:27
No pořád to má více využití nežli repelent na žraloky :D
Poslal kony83
 - 28 Červenec, 2020, 07:38:58
Repelent na ženy? :)
Poslal Wrai
 - 27 Červenec, 2020, 23:45:26
Superman, ktorý neničí Metropolis počas bitky so Zodom, ale vybaví si to s ním v púšti.
Poslal Rhaegar
 - 27 Červenec, 2020, 23:42:23
Vím, že jsi o tom tady mluvil nebo někdo jiný, ale mě nepřijde, že by scény z toho filmu nenavazovali na sebe. Když pominu můj oblíbený Sucker Punch kde je to vylože záměr udělat nesouvisející části a pak je propojit hlavní linkou.
300 jde od začátku kde se sbírá vojsko až po konec kdy dostanou epicky na prdel linka od A do Z. Watchmeni mají pár flashbacků (Komediant, Dr.Manhattan ničící větnamce) a toho animovaného trosečníka co se tam nakonec nedostal. Jinak to také směřuje k rozumnému vyústění. O Batman a Superman to po stránce scénáře dost minimalistické. Tam už netuším vůbec.

Nemyslím si, že zkazil Batmana a Supermana. Mají tolik inkarnací, že je nemožné vybrat tu správnou. A ikdyby jaká verze je ta správná? Superman zachraňující kočky ze stromu a Batsy, který zneužívá děcko a nosí na opasku repelent na ženy?
Poslal myth
 - 27 Červenec, 2020, 01:01:59
Rhaegar
Máš pravdu, ale to je jen co se týká způsobu vyprávění. U filmu obzvláště je moc důležité, aby oproti ostatním médiím měl konzistentní příběh, který budeš plynule sledovat (ne konzistentní ve smyslu časového plynutí). Protože pokud nemá, velmi rychle se stane, že divák přestane být vtažen do děje a začne se v lepším případě nudit v horším se přestane dívat.

Snyder má problém, že neumí natočit postupně gradující příběh, ale určitý "povídkový", tedy příběh rozdělený na několik víceméně na sobě nezávislých částí nějak logicky propojené. Právě filmy, které jsou u něj nejvíce chváleny ho mají. Úskalí ovšem jsou přechody mezi jednotlivými částmi a zde je důležité mít kvalitní scénář, který se s tím vypořádá. Což je právě u 300 a Strážců výhoda, že už samotné komiksy jsou takto členěny a jsou navíc kvalitní, takže jejich adaptace Snyderovi dobře vyhovovala.

regressiv
Neřekl bych, že se mu nepovedla žádná adaptace komiksu, spíše se mu vůbec nedařilo filmovat pro Warnery/DC. Tam mi to připadalo, jako by si vůbec nevěděl s jednotlivými postavami rady a to hlavně se Supermanem a částečně i s Batmanam (přitom obsazení obou dvou bylo naprosto prvotřídní). Dovolím si i tvrdit, že na pár let zabil možnost, že se objeví film se Supermanem. A to mě štve asi nejvíc.
Poslal regressiv
 - 27 Červenec, 2020, 00:27:55
V pohode, nech si točí teda reklamy, tam sa jeho štyl hodí, ale filmy ma fakt mizerné.

btw. Usvit Mrtvych od Romera považujem za najlepší zombie film všetkých čias :)
Poslal Rell
 - 27 Červenec, 2020, 00:09:04
No já nepopírám, že film je vizuální médium a hlavně pro comics....
, ale pokud je špatný scénář či se nejvíc dá jen na tu vizualizaci,
tak pak je ten film o ničem a ani sebelepší grafické orgie ho nezachrání.....

A to nemám nic proti Snyderovy....ten je lepší nadprůměr.... :D

On jen to problém celého Hollywoodu v posledních letech....
Filmy jsou klipovité....moc rychlé a tmavé a při většině akčních scén ani nevím,
kdo na plátně vlastně bojuje či co se kruci děje... >:(
A o příběhu raději ani nemluvím....jen pár filmů se mi vryje do paměti s efektem Wau...
....nebo že bych je chtěl vidět znovu...

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal