Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění - zatímco jste četl, přišlo 30 nových odpovědí. Možná byste měl upravit svůj příspěvek.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal Spacecore
 - 12 Květen, 2020, 14:25:05
Rhaegar: Doomsday Clock je super! Akorát.. Konec ti nemusí sednout, nevím no. Je takový jakože mění zavedený řád, zároveň ho nechává a tak no.. jakože nečekej extra průlomový konec a budeš spokojen.

Co se týče Hellbalzera, toho mám taky na reading listu :D jsem v šesnácti dočetl někam k číslu 220 a co ho tady Keram dopřeložil, tak ho musím dojet. To samý Walking Dead a Invincible.

Myth: Jako jo, třeba spor s Captainem Marvelem a tak, ale ve spoustě případů to nikdo neřeší. Nebo přivlastňování si postav a tak.. No jo, ten komiksovej průmysl je zajímavá mrštka :D
Poslal myth
 - 11 Květen, 2020, 22:42:11
Spacecore
Dle mého je to dáno hlavně tím, že jednotlivý tvůrci pendlují mezi vydavatelstvími. Potom si tu a tam vypomohou s tím, co dělali dříve a když to nepřekročí nějakou únosnou mez, tak to nakladatelství tolerují, hlavně když jim tvůrci vydělávají dostatek peněz.

Ale co vím, tak se dříve docela i soudili a vždy s různými výsledky, svého času to tu a tam napsali i v Crvi.
Poslal Rhaegar
 - 11 Květen, 2020, 21:24:32
Justice League Odyssey? To je zas co? :D To slyším taky prvně... Já se na to vy*** a vrátím k Star Wars :D
Ale je vidět, že jsi ve svém oboru erudován a každopádně děkuji za tipy, ale asi to vydím následovně. Nejdříve Constantina od začátku do konce, protože toho jsem taky nikdy nedokončil a poté jestli mě to neumoří se vrátím rebirthu...
PS: A samozřejmě Doomsday clock. Přečetl jsem první sešit a vypadá to fakt dobře.
Poslal Spacecore
 - 11 Květen, 2020, 21:18:29
Rhaegar: Metal mě bavil. Celej Rebirth ne, ale Metal jo! Rozhodně dej tu Snyderovu Justice League. Začíná to 2018 a skončilo nedávno. Jízda asi 40 čísel. Spíš než běžná řada spíš šlo o největší event jakej si mohl Snyder představit :D Každopádně jedinou chybou je, že skončila opět ve status quo, ale jinak to nemělo chybu. Doplňuje se to ještě s Justice League Dark a Justice League Odyssey myslím. Ale Rebirth byl fakt nemastnej neslanej celej, tam mě bavil jen Superman. A Doomsday Clock linka, ale ta je taky trochu mimo hlavní Rybíz.

Myth: Jo, se Supermanem se nezachází vždy dobře, ale to někdy kolikrát i v jeho vlastních řadách. Morrisonův Superman je ale vždy unikátní (All Star, Action Comics, právě JLA, Final Crisis apod.), ten se tomu věnuje s péčí.

A s těma vykrádačkama je to někdy dost do očí bijící :D Podle mě maj mezi sebou vydavatelství nějaký nepsaný dohody, protože jinak nechápu, proč to nekončí hromadou žalob. :D
Poslal myth
 - 11 Květen, 2020, 19:29:41
Mimochodem, jsem se docela pobavil, když jsem četl Quasara a běžecký závod na Měsíc o nejrychlejší bytost na Zemi a vyhraje ho Buried Alien, který se tam zjeví jakoby odnikud, prohlašuje se za nejrychlejšího žijícího člověka a je oblečen do červeno žluté. Tomu se říkají dokonalé vykrádačky hrdinů. :D
Poslal myth
 - 11 Květen, 2020, 18:58:52
Spacecore
Mě právě JLA obvykle dost rozmrzuje. A je to nejvíce tím, jak pracují se Supermanem a většinou z něj dělají čučkaře oproti tomu, když je sám. Což moc nedává dobrou známku scénáristovi. Jediné, co jsem četl a kde to bylo skvělé bylo tuším od Morrisona s invazí nebes na Zem. Superman byl stále totální borec a současně bylo v pohodě jasné, proč to nezvládá sám a musí mít pomoc JLA. Možná bych si vzpomenul na pár dalších. Někdy si dokonce i říkám, že by scénáristé měli hrát DrD nebo ADaD aby chápali, že když je někdo něčím zranitelný, tak to automaticky neznamená, že je bezmocný. Kdyby to tak bylo, tak stačí dřevěný kolík a upíři jsou úplné nuly. :D

S Marvelem to mám podobně, nejvíce mě baví, když zpětně zjišťuji, co jsem vlastně kdysi četl. Třeba kamarád z Německa si přivezl  comics book F4 a teď jsem zjistil, že to byl souhrn asi 20ti čísel kolem  250. Nebo třeba svého času jsem četl Infinity Gauntlet, ale ve francouzštině s názvem Le defi de Thanos a jen prostřední dva díly jako jeden sešit a neumíš si představit tu radost, když po 20ti letech jsem se dostal ke kompletu. A tak dál. ;)
Poslal Rhaegar
 - 11 Květen, 2020, 18:01:47
Dark Metal Run celkem v pohodě, ale nevím nejsem extra znalec, ale opriti n52 pořád nic moc.... :D
Děkuji já mám přečtenou rebirth JLA po 7. volmko od Geoffa Johnse nebo jak se jmenuje a moc mě to nenadchlo.
O té Snyderově verzi ani nevím :) Určitě tomu dám šanci.

A taky se musím konečně dokopat k tomu abych dal opak Constantina z vertiga a pak si přečetl jeho věci z n52 a rebirthu...
Poslal Spacecore
 - 11 Květen, 2020, 17:03:15
Myth: No hele. Já jsem doslova odkojenej Marvelem, do svých dvaceti jsem se snažil jako občas číst nějakýho Batmana a to co bylo tady, ale neměl jsem ánung. A teď je to opačně, šest, sedm let zpět a to skrz Supermana právě! Taky je můj oblíbenej a nejdřív jsem četl jen Supermana a pak prostě JLA a všechno, kde účinkoval a pak už to jede. Mám právě třeba rád i Spectreho (můj avatar) to je taky Jerry Siegela výtvor atd.

Rhaegar: Díky. O Final Crisis a dalších Morrisonových věcech jsem psal na stránku www.plotpoint.sk takovej pěti článkovej seriál, ale nakonec jsem od toho vycouval, protože mi vadilo jak se to edituje a do teď je tam spoustu chyb, ale mám i svojí verzi publikovanou tady myslím v sekci "Kocogeláci píšou" nebo takle někde.

A současný věci taky tolik nečtu. Rebirth mě moc nevzal ani. Já se spíš prokousával hodně tím obdobím Crisis on Infinite Earths po Rebirth. Každopádně určitě zkus Dark Nights Metal - Justice League: No Future a pak Justice League řadu od Snydera, to je fakt pecka! To je taková Final Crisis taky :D
Poslal myth
 - 11 Květen, 2020, 12:02:28
Spacecore
U mě je to takové ambivalentní. Vůbec první západní hrdina, co jsem znal byl Superman a od těch dob mám k němu srdeční vztah. Ale jinak jsem vyrůstal na Marvelu a hlavně X-Menech, které mám od té doby nejraději. Do DC jsem moc nikdy nepronikl, byť stále zůstávám věrný Supermanovi. Tak si pořád říkám, že to musím dohnat a nějak začít.

Asi to udělám tak, že si dojedu Marvel ze starší doby, protože ty nové mě moc nebaví, a z DC začnu právě tou novější dobou, třeba když tak nalákáváš na Finální krizi.  ;)
Poslal Rhaegar
 - 11 Květen, 2020, 00:44:49
Zjistil jsem, že po tom co jsem neúspěšně rozečetl rebirth jsem z DC vypadl.
Stáhl jsem si doomsday clock to si chci určitě přečíst.
Pak možná skusím volumko nebo dvě DC Justice Lague Dark prej je to celkem dobrý...

Ale na co se chci zeptat je jestli tam v DC probíhá nějaký zajímavý event/ story arc, o který je záhodno se zajímat.
Protože tenhle komiksový svět je neúprosný jakmile to nečteš e nedržíš si přehled tak nevím která bije :D

Spacecore: Děkuji ti za úžasné počtení. Ikdyž se k Final Crisis asi nikdy nedohrabu.

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal