Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal matrosh
 - 01 Březen, 2013, 14:53:57
      Máme tady už šestý díl populární mangy Death Note a ani tentokrát si nemůžeme být jistí, jakým směrem se tvůrci vydají. Tento díl ve mě vyvolal docela rozporuplné pocity a to hned z několika důvodů. Částečně za to může i díl pátý, ve kterém nám tvůrci naservírovali takovou změnu, že nebylo jisté, jestli se kdy vůbec k původnímu rozvržení postav vrátí a čtenáři se mohli jen dohadovat, jestli má Light dobře propracovaný plán jak se zbavit podezření, nebo tady zaúřadovala pořádná scénáristická berle. Dobrou zprávou je, že má rozhodně plán. Nicméně pokud byste očekávali, že tady najdete rozuzlení této změny, byli byste zklamaní. Na to si budeme muset ještě počkat do následujícího dílu. Takže jak se věci mají?
      Vražedným Kirou je někdo jiný. Konkrétně někdo ze společnosti Jocuba a Light se spolu s L podílí na vyšetřování, aniž by si na něco vzpomínal. Je neustále pod dozorem jako podezřelý, ale je to do značné míry on, kdo pomáhá odhalit současného Kiru. Celá kniha se pak dá rozdělit do dvou částí. Tou první je příprava plánu na chycení současného Kiry a tou druhou pak jeho realizace. První část knihy je značně ukecaná a míchá klasické prvky detektivky s komedií. Ten druhý žánr zastupuje především Misa a i když mi místy přijde značně nesnesitelná a dětinská, děj se žene docela rychle kupředu, takže člověk nemá moc čas nějak toto mísení žánrů řešit. Koneckonců je to manga a takové prvky jsou pro ni typické. Druhá část je ale už o poznání lepší. Je dynamičtější, akčnější a dá nám vzpomenout na starší díly. Taky ale dává jasně najevo, že Kirou opravdu nemůže být každý. L s Lightem v tomto případě nemají problém Kiru krok po kroku zahnat až do pomyslného kouta, kde mu zbývají pouze dvě možnosti: buď se vzdát, anebo si vystřelit mozek z hlavy.
      Celkově bych hodnotil tento díl jako takový střední standart. Čtenáři se pobaví a možná i zasmějí. Akce ubíhá rychle a má i několik silných momentů. Na první tři díly to ale rozhodně zatím nemá a my můžeme jen doufat, že se v dalším dílu dozvíme, jak si to Light vlastně naplánoval, co všechno předvídal a jak to bude chtít s L ukončit. A taky se snad vrátí smrtonoš Rjúk, jehož ironické poznámky celému dílu docela chybí, stejně jako temnější atmosféra prvních tří dílů.

Death Note 6
Crew\ 2013


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal