Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal matrosh
 - 08 Prosinec, 2012, 15:05:29
      Když jsme viděli Freemana naposledy, byl v docela pořádném průseru. Zajal ho vůdce jistého kultu Naidži Kumaga, jehož cílem nebylo nic jiného než ovládnutí celého Japonska a to za pomocí řízení Freemanovi organizace Sto osmi draků. Toho se chystá dosáhnout tak, že vytvořil Freemanovi dvojníky, kteří ho mají nahradit, jakmile budou jeho dokonalou kopii.
      Z Freemana je teda zvířátko v kleci. Navíc zvířátko studované, protože jeho věznitelé o něm potřebují zjistit každý detail, aby byla jeho replika dokonalá. Jen tak mimochodem to samozřejmě obsahuje i studium sexuálního chování. Jenže Freeman má plán, jak z toho ven...
      A doufám, že ho mají i tvůrci, protože ať se nám to líbí nebo ne, tato série začíná vykazovat značné množství stereotypů. Abyste mě nechápali špatně, není to nic strašného, ale v porovnání s předchozími knihami je to trošku slabší. A týká se to hlavně druhé půlky knihy, která obsahuje příběh Granátová jablka. V první knize jsme měli možnost nahlédnout do zákulisí mafie prostřednictvím nevinné dívky a byli jsme svědky proměny Freemana z obyčejného člověka ve smrtící stroj. V druhé knize se Freeman stal vyvoleným vůdcem celé organizace a děj se soustředil především na vnitřní boj a upevnění moci a celé to připomínalo slavnou ságu Maria Puza Kmotr. V třetí knize došlo k první konfrontaci s jinou velkou organizací a pořád bylo otázkou, jestli je Freeman natolik silný, aby dokázal čelit konkurenci. Na konci této knihy byl také unesen v nově načatém příběhu, který pokračuje v této knize. Na značnou míru otevřených erotických scén v této sérii jsme si už měli čas zvyknout, ale i tak bych řekl, že tato kniha jde v tomto směru nejdál a bude jenom na vás, jak se k tomu postavíte. Ovšem to bych neviděl jako problém. Skutečným problém je tak trochu sama hlavní postava, která v této knize téměř nevyzařuje žádné emoce a se stoickým klidem přijímá cokoliv, co se mu postaví do cesty. Navíc jak stránek přibývá, dojem nepřemožitelnosti hlavního hrdiny roste a váš zájem naopak klesá, protože se o něj vůbec nemusíte bát. Začátek příběhu granátových jablek ještě navodí příjemnou atmosféru špionážních filmů, ale o několik stránek dál jste tam, kde jste byli a sledujete jak se Freemana i jeho organizaci snaží pohltit další jiná organizace a on je opět stoicky klidný. Nepochybuji, že variant na toto téma je nespočet, ale časem dokáže omrzet jakákoliv varianta.
      Ale abych nebyl jenom kritický, musím říct, že někdy vám tento komiks svým naturalismem a animálností doslova vezme židli pod zadkem a dokáže vás překvapit jako žádný jiný a na takových místech, kde by to člověk nečekal. Bojové i erotické scény jsou surové a otevřené víc než kde jinde a celý komiks ve mě vyvolává zvláštní pocit jinakosti, který má původ asi právě v podivnosti japonské popkultury. Kresba je samozřejmě dokonalá a potěší i zapojený tradičních čínských příběhů. Navíc anotace na příští díl dává jasně najevo, že si tvůrci jsou vědomi těchto stereotypů, takže můžeme doufat, že jich zase ubude anebo se něco změní.

Crying Freeman Vol.4
Crew/ 2012

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal