Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal myth
 - 27 Květen, 2012, 23:36:43
Koupeno, přečteno. :-)
Líbilo se mi, zajímavý, neotřelý pohled na dějiny DC jinak. :-) Sice jsem si říkal, že v realitě sovětského komunismu by to asi se Supermanem probíhalo trochu jinak, ale to nic neměnilo na tom, že jsem tenhle příbeh zhlt na jeden zátach a chtěl přídavek :-) Prostě Superman je Super!!! :-)
Poslal keram
 - 27 Květen, 2012, 23:34:15
šak Brloh, nie?
http://www.brloh.sk/komiks/dospelacke-cz/superman-ruda-hvezda.html?page_id=99203
Poslal kovdlak
 - 27 Květen, 2012, 23:17:43
kde sa to da "zohnat" nahodov neviete? prinajhorsom aj v ktorom obchode?
Poslal raklo.hardcore
 - 27 Květen, 2012, 13:27:34
skvela vecicka dvakrat po sebe som to cital :)
Poslal nob321ody
 - 27 Květen, 2012, 12:11:49
......??? ????? ???? ?????????
Poslal mankin
 - 27 Květen, 2012, 11:24:48
Da, da, my uže znajem, kde sabaka zaryta ;)

Mám to rozčítané, takže až to dorazím, dám vedieť svoj názor. ;)
Poslal Verdant
 - 27 Květen, 2012, 11:09:18
mmm mno rozhodne kupa ista
Poslal BeeSee
 - 27 Květen, 2012, 10:49:04
       Vždycky se říkalo, že v jednoduchosti je síla a tento komiks to ukazuje dokonale. Myšlenka, že by loď s prťavým Supermanem spadla místo do Spojených států přímo k nohám matičky Rusi je jednoduchá, ale naprosto geniální. A pokud tento nápad vezme do ruky zkušený scénárista, jakým bezesporu Mark Millar je, tak máme zaděláno na jeden velmi neobyčejný a napínavý příběh. Superman: Rudá hvězda v sobě má všechen plíživý běs Studené války, pořádnou nadsázku a velkou špetku cynismu, protože vzít Američanům jejich ikonu a šoupnout jí do země, kde včera znamená už zítra, si zasluhuje nejen odvahu, ale i pořádně potutelný úšklebek.
     Není se co divit, že maličkého mimozemšťana se ujali kolchozníci v družstvu a vychovali z něj pořádného soudruha bez bázně a hany, který se nebojí pro srp a kladivo skočit i do jámy lvové. Ale bylo by hnusné a neupřímné tvrdit, že se jedná o jakousi pokoutnou frašku, což by z předchozích vět mohlo vyznít. Ne, Superman si zachoval svou ,,lidskou" tvář a cit pro spravedlnost a to i napříč politickým a myšlenkovým spektrem. Tedy v případě, že se jedná jen o něj samotného, protože ruské policejní sbory vykonávají špinavou práci tak, jak jsou zvyklé. Superman tedy leží v žaludku nejen všem moci chtivým špekulantům na rudé straně barikády, ale také těm v zámoří... protože jednoduše nespadl na správné místo světové a polické mapy. Zvláště starý známý Lex Luthor se nemůže zbavit pocitu, že tohohle panáčka se srpem a kladivem na dresu musí jednoduše odstranit stůj co stůj. Perličkou na mystifikačním dortu pak třeba je Luthorova manželka, jakási Lois... jo, jmenovala se za svobodna Laneová. A setkáme se i se spoustou starých známých, kteří najednou musí obhajovat vlajku s hvězdami a pruhy, a postavit se čelem muži z oceli. Třeba takovému Batmanovi to v ušance, při jeho diverzní činnosti v týlu nepřítele, sluší náramně.
     Mark Millar rozehrál v tomto komiksu opravdu velkou hru, ale poradil si s ní se ctí a neudělal z ní béčkovou spatlanost, což by se mohlo povést více než snadno. Navíc mu parádně sekundují oba kreslíři Dave Johnson a Kilian Plunkett, kteří tomuhle scifi dramatu na druhou dodali skvostné rozměry. Rozhodně se budete bavit a ti starší si pak snadno připomenou mrazivou atmosféru Studené války, která za časů minulých provázela politického ducha doby na každém kroku. Až nepříjemně se dere na mysl otázka co by se opravdu stalo, kdyby po Džugašviliho (tohohle pána budete možná znát pod jeho indiánským jménem - Stalin) smrti opravdu dosedl na rudý trůn nějaký ten... Superman. A ještě jeden poznatek si dovolím. Čekal jsem, že z tohoto komiksu bude trysknout americký patriotismus jako z konve, kde Přemek Podlaha navrtal o několik dírek více, ale opak je pravdou. V podstatě nevíte na čí straně stojí dobro a kdo je vlastně ten padouch, kterému je potřeba přelámat hnáty.
     Superman odhalil svou další tvář, je sice poněkud rudá, ale o to zajímavější. Těžko hodnotit, jak se na tento komiks dívají fanoušci, kteří nebyli uvězněni za vraty železné opony, ale pro hochy z východního bloku je tahle mystifikace velmi povznášející a pravděpodobně vzbudí i více emocí. Jen nevím, jestli tento komiks nepodnítí pravověrné soudruhy, aby náhodou nezačali prohledávat Jednotná zemědělská družstva s nadějí, že se v nich může ukrývat chlapec, který by definitivně otočil kormidlo světového politického směřování o 180 stupňů doleva...

Superman: Rudá hvězda
Scénář: Mark Millar Kresba: Dave Johnson, Kilian Plunkett
BBart / 2012

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal