Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal strougy
 - 13 Leden, 2012, 16:43:33
Celkem zajímavý rozhovor s Miévillem, kde sice nemluví příliš konkrétně, ale dle naznačeného by Dial H mohla být opravdu hodně zajímavá série...

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=36381
Poslal alexxiik
 - 13 Leden, 2012, 10:57:59
No od Miévilla som čítal všetko, čo vyšlo, až na tie poviedky. "krátke" knihy ma nebavia. Ale on stále pláva po tej istej vlne a každá jeho kniha má niečo spoločné s tými ostatnými. Vôbec nie to, že by seba vykrádal, ale ten pohľad na svet a schopnosť stvoriť postavy, aké (aspoň podľa mňa) sú nesmierne inovatívne. Rada, Perdido, Krysa, Jazva, Kraken sú parádne diela, aj keď krakn mi prišiel príliš demagogicko nábožný.

Preto sa teším, čo z toho vylezie, lebo doteraz sa väčšinou autor kníh v komikse "vyzúril" viac ako dobre. Ale dôležité bude, ako sa zohrajú s kresličom, a či bude v písaní pokračovať svojským štýlom z kníh. Predsa len, preniesť na papier  obrazom to, čo popisuje dych vyrážajúci text nie je jednoduché. A pri jeho fantázii to bude, dúfajme, veľmi podarené.
Poslal strougy
 - 13 Leden, 2012, 09:07:06
Žádnou rozečtenou sérii mi neukončili, uff :)

A an Miévilleho sérii jsem hodně zvědavý, sice jsem od něho zatím četl pouze jednu povídkovou sbírku, ale zajímavých nápadů se tam nacházelo mnoho. A Earth 2 taky vypadá o hodně lépe než ukončené série, takže u mě rozhodně palec nahoru.
Poslal scorpioo
 - 13 Leden, 2012, 02:50:09
No najviac som zvedavý na EARTH 2 a WORLDS' FINEST (kozy kozy  8-) )
Poslal alexxiik
 - 13 Leden, 2012, 02:02:35
Takže reštart máme úspešnejšie, či menej úspešne za sebou a tak asi nastal čas prvýkrát sa obzrieť späť a prehodnotiť doterajšie groše, ktoré zacinkali v pokladniciach. Od mája 2012 totiž DC spúšťa druhú vlnu svojho reštartu a to vydávaním šiestich nových sérií. A aby sa koncept "52" zachoval, bude to znamenať, že šesť iných od toho okamihu skončí.

(Dobre, dobre, gumu na trenkách napínať nebudeme, takže bez dramatickej pauzy)

R.I.P.:  BLACKHAWKS, HAWK AND DOVE, MEN OF WAR, MISTER TERRIFIC, O.M.A.C. a STATIC SHOCK

Za mňa určite treba povedať, že slzu nevyroním, lebo hoci som ich čítaním veľa času nestrávil, nepatrili k výrazným udalostiam, či výrazným postavám. Takže mne osobne chýbať nebudú. Keby neboli doteraz, ani by som to nezistil...

Čo pribudne:

BATMAN INCORPORATED - Píše: Grant Morrison. Kreslí: Chris Burnham. Značka Batman sa šíri svetom cez franchising ako McDonalds. Snáď to nebudú také sračky, ako sa predávajú v uvedenom reťazci  :D

EARTH 2 - Píše: James Robinson. Kreslí: Nicola Scott. Paralelná Zem, Justice Society bojuje s hrozbami, ktoré by mohli ohroziť iné svety.

WORLDS' FINEST - Píše: Paul Levitz. Kreslí: George Perez and Kevin Maguire. Huntress a Power Girl (hurá, budú kozy  :.o) uviaznu v našom svete z paralelnej reality a ich cieľom bude vrátiť sa späť na Zem 2. 

DIAL H - Píše: China Miéville.  :.o :.o :.o  --poz --poz --poz Kreslí: Mateus Santoluoco. Historicky prvá séria uznávaného autora New Weird štýlu. Rieši problémy ľudí, ktorí sa zrazu stali hrdinami.

G.I. COMBAT - Píše: J.T. Krul. Kreslí: Ariel Olivetti. Návrat klasických sérií DC ako THE WAR THAT TIME FORGOT,  THE UNKNOWN SOLDIER, THE HAUNTED TANK,

THE RAVAGERS - Píše: Howard Mackie. Kreslí: Ian Churchill. Ďalší super-pubertiaci, ktorí bojujú proti organizácii snažiacej sa zmeniť ich na super-zločinných pubertiakov.  --neg


Nuž ako inak, bez niečo by sme sa obišli a na niečo sa tešíme. Či???
Poslal strougy
 - 27 Listopad, 2011, 01:18:18
Citace od: Ronik v 20 Listopad, 2011, 12:06:06
Jéžiš, já úplně zapomněl, že jsem nenapsal poslední díl :D


To by ale chtělo rychle napravit ;)

Jinak po prvních třech číslech to u mě vypadá následovně:

Action Comics 5/10
Batwing 7/10
Catwoman 3/10
Demon Knights 6/10
Frankenstein: Agent of S.H.A.D.E. 7/10
Nightwing 6/10
Resurrection Man 4/10
Swamp Thing 7/10
The Flash 5/10
Wonder Woman 4/10
Poslal Raul
 - 20 Listopad, 2011, 14:39:07
Citace od: Ninjer v 20 Listopad, 2011, 12:13:13
A co série Superman...? Ta prý je klasická dost (nebo brzy bude).


serie superman se odehrava par let po action comics a pouziva stejny charakter supermana, ktery zde zapocal.
Cetl jsem prvni cislo a to bylo brutalne nudne a divne, takze stejny pripad.
Poslal Ninjer
 - 20 Listopad, 2011, 12:13:13
CitaceTo co me osobne vadi je, ze kdyz jsem mel chut na klasickeho boy scout Supaka, tak jsem sahl po hlavni serii a pak prisla ta mladsi modernejsi Earth One, kde jsem si rekl "ok, tohle bych chtel videt dal". Sice takove pojeti je ted v hlavni serii, jenze diky tomu ted nemam kam sahnout po klasickem skautikovi.


A co série Superman...? Ta prý je klasická dost (nebo brzy bude).
Poslal Ronik
 - 20 Listopad, 2011, 12:06:06
Jéžiš, já úplně zapomněl, že jsem nenapsal poslední díl :D
Poslal Raul
 - 20 Listopad, 2011, 00:43:20
Citace od: Ninjer v 19 Říjen, 2011, 00:03:11
neuvěřitelně akční (chce dostát názvu komiksu), hodně čerpá z nejstarších supermanových počátků a modernizuje je...


imo zbytecne vzhledem k tomu, ze tohle splnuje o mnoho zajimavejsi a lepsi Superman: Earth One od Straczynskeho, ktery zbytecne neboura zajete veci v kanonu supermana a jede si na vlastnim pisecku.

To co me osobne vadi je, ze kdyz jsem mel chut na klasickeho boy scout Supaka, tak jsem sahl po hlavni serii a pak prisla ta mladsi modernejsi Earth One, kde jsem si rekl "ok, tohle bych chtel videt dal". Sice takove pojeti je ted v hlavni serii, jenze diky tomu ted nemam kam sahnout po klasickem skautikovi.

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal