Odpověď

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Rozšířené možnosti...
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

Shrnutí tématu

Poslal keram
 - 25 Červenec, 2010, 20:24:46
tož aj wikipedia sa môže zmýliť
Poslal Velkej šéf
 - 25 Červenec, 2010, 20:21:23
Jenom bych poznamenal, že Last Czarnian nepsal Alan Moore, ale Alan Grant.
Poslal Daredevil150
 - 17 Srpen, 2009, 18:23:39
LOBO - POSLEDNÝ CZARNIAN

Lobo bol pôvodne postavou v sérii Keitha Giffena a Rogera Slifera zvanej Omega Men, kde bol pôvodne Velorpian ktorého rasu vyhubili Psioni, nebol to Czarnian. Po úspechu v sérii Justice League International sa Lobo presunul do série L.E.G.I.O.N. a potom do série R.E.B.E.L.S.. Potom sa v roku 1990 objavil vo vlastnej minisérii Lobo: The Last Czarnian, ktorú písal Alan Moore a krelil Simon Bisley.Grantov humor a Bisleyho kresba sa postarali o to, že sa zo série stal hit a to viedlo k ďalším minisériam a špeciálom. Medzi ne patrí Lobocop (paródia na Robocopa), Blazing chains of Love (v ktorom pracuje v haréme), Paramilitary Christmas special (v ktorom ho najme Velkonočný Zajac aby zabil Santa Clausa), Infanticide (v ktorom zabil svoju dcéru a všetky jej deti ktoré zrodila aby ho zabili), Convention Special, Unamerican Gladiators (v ktorom sa Lobo zúčastnil smrtelnej televíznej show). Lobo mal aj svoju vlastnú sériu ktorá mala 64 dielov a bola vydávaná od roku 1993 do roku 1999.

Celé roky sa Lobo pravidelne objavoval v iných sériách, dokonca aj v crossoveroch s postavami ktoré nepatria DC ako: Maska, Sudca Dredd, Authority. Počas crossoverovej série Marvel vs. DC bojoval s Wolverineom a prehral vďaka voľbe čitatelov.

V Lobových sériach a minisériach je všetko prehnané, od perverzie postavy, tupého násilia a používanej reči až po farby a grotesknú kresbu. Všetko v sériách je na smiech (v tom zmysle, že je to absurdné až vtipné), dokonca aj jeho nadávky ("Frag", "Feetal´s Giz" a "Bastich") ktoré sú používané ako náhrada za nadávky ktoré nie sú tolerovatelné u iných postáv DC a sú aj satirou podobných výrazov v iných komiksoch.

autor: Keram
edit: Gweilo
Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal